Microsoft почне зберігати дані в ДНК

размещено в: Новости | 0
Microsoft почне зберігати дані в ДНК
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Біотехнологічний стартап Twist Bioscience уклав з компанією Microsoft і Вашингтонським університетом контракт на постачання 10 мільйонів ниток олігонуклеотидів — молекул ДНК, вирощених штучних шляхом, — для зберігання цифрових даних. Технологія, розроблена стартапом з Сан-Франциско, дозволить зашифрувати величезні масиви інформації в синтетичних генах.

Термін придатності даних на фізичних носіях, як правило, дуже великий, але все ж обмежений. Приміром, на оптичних дисках інформація може зберігатися протягом десятків, а то й пари сотень років. Однак не так давно вчені знайшли більш надійний спосіб, який полягає в тому, щоб записати дані прямо в штучну ДНК. Там вони можуть лежати недоторканими протягом тисяч років.

За словами молекулярних біологів з Гарвардського університету, молекули ДНК — це дуже щільне середовище зберігання. В один грам ДНК міститься близько 700 терабайт даних (або близько 14 тисяч дисків Blu-ray об’ємом пам’яті по 50 гігабайт кожен). “Ви можете вмістити знання всього світу в багажник автомобіля”, — сказала глава Twist Bioscience Емілі Лепруст.

Що саме збирається зберігати Mirosoft в крихітних нитках ДНК, невідомо. Тим не менше, сама технологія, що дозволяє записати величезні обсяги даних в дуже компактну середу, виглядає досить перспективно. “Фаза початкового тесту з Twist показала, що ми можемо зашифрувати і відновити 100% цифрової інформації з синтетичного ДНК”, — сказав дослідник Microsoft Даг Кармін.

Джерело: TechCrunch

Оставить ответ