Microsoft судиться за право користувачів знати про “цифрових обшуки”

размещено в: Новости | 0
Microsoft судиться за право користувачів знати про “цифрових обшуки”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Microsoft вирішила боротися за право інформувати користувачів про те, що влада США зажадали доступ до їх особистих даних, що зберігаються в цифрових сервіси корпорації. Відповідний позов IT-гігант подав напередодні проти міністерства юстиції США.

В даний час на таке інформування може бути накладена заборона, який у Microsoft вважають неконституційним, повідомляє The Wall Street Journal. Видання зазначає, що, коли вдома громадян або жорсткі диски їх комп’ютерів перевіряються слідчими, вони в обов’язковому порядку ставляться до відома про це. Однак у випадку з тисячами “обшуків”, проведеними у відношенні зберігаються в “хмарі” даних, дії правоохоронних органів залишаються в секреті.

Як йдеться в поданому виробником Windows позові, за останні півтора року Microsoft отримувала вимоги федеральних органів надати доступ до даних клієнтів 5 624 разів. Приблизно половина цих звернень містила також умова не інформувати об’єктів стеження про те, що влада отримали доступ до їхньої інформації.

“Уряд випускає і виконує накази про вивчення електронних даних набагато частіше, ніж у випадку з фізичними документами і комунікаціями, – очевидно, так відбувається тому, що він впевнений у можливості дотриматися секретність при перевірці цих даних”, – сказано в позові.

WSJ зазначає, що позов Microsoft представляє собою вже другий за останній час випадок конфронтації великої IT-компанії з владою США з питання доступу до конфіденційних даних користувачів. Раніше, нагадаємо, Мін’юст США вимагав у Apple створити спеціальну версію iOS з “бекдорів” для злому iPhone, належав терористові з Сан-Бернардіно Сайеду Фаруку. Apple не погодилася з судовим вимогою, зазначивши, що його виконання поставило б під загрозу конфіденційність і безпеку всіх її користувачів смартфонів. Пізніше у ФБР заявили, що отримали доступ до вмісту смартфона без допомоги Apple. Ймовірно, для цього залучили хакерів, або одну з працюючих в області цифрової безпеки компаній.

Джерело: The Wall Street Journal

Оставить ответ