Microsoft успішно випробувала прототип підводного дата-центру

размещено в: Новости | 0
Microsoft успішно випробувала прототип підводного дата-центру
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Microsoft відзвітувала про успішне випробування прототипу центру обробки даних (ЦОД), який може бути розташований на глибині декількох сотень метрів під поверхнею океану. Перший прототип підводного дата-центру Leona Philpot, що представляє собою величезну сталеву капсулу, був поміщений на 9-метрову глибину на західному узбережжі країни, біля берега Тихого Океану, і тестувався протягом 105 днів.

Діаметр “трубки”, скріпленої металевими пластинами, покритої теплообмінниками і підключеним до оптоволоконних кабелях, становив 2,5 метра. Конструкція була наповнена стисненим азотом, який ефективно відводив тепло від стійки з комп’ютерними чіпами та іншою електронікою, а також була напхана сотнею різних датчиків для вимірювання тиску і вологості.

У проекту компанії, який носить назву Project Natrick, є ряд переваг перед “наземними” аналогами. По-перше, холодна морська вода ефективніше справляється з охолодженням серверів, і обходиться дешевше. По-друге, до підводним контейнерів можуть бути підключені турбіни або припливні енергетичні системи, які також можуть використовуватися для вироблення електроенергії. І по-третє, знаходиться “хмара” під водою може бути розгорнуто в стислі терміни — менш ніж за 90 днів проти двох років на землі.

Випробування Leona Philpot пройшли успішніше, ніж очікували в Microsoft. Надійність дата-центру виявилася настільки високою, що інженери компанії навіть наважилися запустити кілька комерційних проектів з “хмари” Azure. У найближчих планах розробника — спорудити нову капсулу, розміри якої будуть втричі перевищувати попередню.

Джерело: The New York Times

Оставить ответ