Мінкомзв’язку проти прирівнювання новинних агрегаторів до ЗМІ

размещено в: Новости | 0
Мінкомзв’язку проти прирівнювання новинних агрегаторів до ЗМІ
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У російському Міністерстві зв’язку і масових комунікацій не підтримують проект закону, що пропонує прирівняти до ЗМІ мережеві новинні агрегатори. Раніше підвищити відповідальність “Яндекс.Новин” та інших аналогічних проектів за розміщувану інформацію запропонували в Держдумі.

“Ми цей законопроект не бачили, до нас він офіційно не надходив, і ця ідея нам не подобається”, – так в інтерв’ю “Інтерфаксу” прокоментував ініціативу законодавців від КПРФ і “Справедливої Росії” заступник міністра зв’язку і масових комунікацій РФ Олексій Волін.

Він зазначив, що автори проекту при його розробці не зверталися за консультаціями в Мінкомзв’язку, хоча підвідомчий міністерству Роскомнагляд вказано в документі в якості контролюючого його виконання органу.

“Ми вважаємо, що якщо довести цю ідею до логічного кінця, то з таким же успіхом можна прирівняти до ЗМІ і газетні кіоски. Ми ж бачимо у вітрині кіоску обкладинки газет і журналів і можемо прочитати на них заголовки новин – чим не новинний агрегатор?” – сказав Волін.

Нагадаємо, в Держдуму напередодні внесений проект закону, який прирівнює великі новинні сервіси-агрегатори до ЗМІ. Він зобов’язує їх відповідати за достовірність інформації, що публікується. Автори закону — депутати Олексій Козаків (“Справедлива Росія”) і Олександр Ющенко (КПРФ), повідомляється в електронній базі даних нижньої палати.

Пропонується внести поправки в закон “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації” і Кодекс РФ про адміністративні правопорушення (Кпап). Це робиться з метою впорядкування діяльності власників програм і новинних сайтів, так званих новинних агрегаторів. Доступ до них протягом доби складає більше 1 мільйона користувачів мережі Інтернет.

У супровідних документах говориться, що положення законопроекту передбачають покладання на власника новинного агрегатора відповідальності за поширювану інформацію. Навіть у випадку, якщо вона є дослівним відтворенням повідомлень і матеріалів або їх фрагментів, поширених засобом масової інформації, йдеться у супровідних документах

Джерело: “Інтерфакс”

Оставить ответ