Mozilla офіційно підтвердила “смерть” смартфонної Firefox OS

размещено в: Новости | 0
Mozilla офіційно підтвердила “смерть” смартфонної Firefox OS
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Mozilla офіційно відмовилася від подальшої розробки операційної системи Firefox OS для смартфонів. Як повідомила компанія у листі до інженерам, “лисяча” платформа перестане оновлюватися після релізу версії 2.6, а магазин контенту для Firefox OS буде закрито 29 березня.

У той же час Mozilla пообіцяла продовжити програму тестування Firefox-пристроїв, обумовивши, що перестане використовувати “збірку Firefox OS такою, якою ми знаємо її сьогодні”. У листі при цьому компанія натякнула, можливо, на майбутню заміну ОС, повідомивши, що співробітники Mozilla відчувають якийсь “новий процес продуктової інновації”, про яку докладніше буде розказано в “першій половині року”.

Відмова Mozilla від Firefox OS не став сюрпризом. Ще в грудні 2015-го вона відхрестилася від планів конкуренції з лідерами ринку мобільних ОС, Google і Apple, оголосивши, що розробка і продажу Firefox-смартфонів будуть припинені.

Старший віце-президент Mozilla Арі Яаакси заявив, що в компанії пишаються внеском Firefox OS у розвиток Інтернету як платформи і продовжать експерименти з користувальницьким досвідом на різних підключені пристрої. Причиною відмови від подальшої розробки Firefox OS Яаакси назвав той факт, що Mozilla не вдалося запропонувати самий кращий користувальницький досвід.

Firefox OS вперше була представлена в 2013 році і задумана як операційна система для недорогих смартфонів, доступних більшості населення навіть у бідних країнах. Її ключовою відмінністю від Android або iOS був фокус на веб-додатках. Mozilla і її партнерам із числа стільникових операторів, однак, не вдалося зацікавити Firefox-смартфонами покупців.

Офіційно на Firefox OS вийшло всього один пристрій. До травня 2016 року Mozilla виведе всіх співробітників проекту, включаючи технічну підтримку.

Джерело: блозі Mozilla

Оставить ответ