Найбільші ЗМІ позбавляють “інтернет” великої літери

размещено в: Новости | 0
Найбільші ЗМІ позбавляють “інтернет” великої літери
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Найбільші світові ЗМІ та інформагентства змінюють внутриредакционные правила, відмовляючи “інтернету” в написанні з великої літери. Зокрема, 1 червня вступлять в силу нові інструкції новинного агентства Associated Press, що зобов’язують журналістів завжди починати слово “інтернет”, незалежно від контексту вживання, з малої літери.

Нові правила торкнуться і слова “мережа”, що “у всіх випадках” слід писати тільки з маленької літери. Як пояснив редактор AP Томас Кент, “інтернет” стало загальновживаним словом, як ‘електрика’ або ‘телефон’. Воно не є торговою маркою і не походить від власного імені”.

AP — одне з найбільш великих і впливових агентств, тому незабаром за ним підуть багато інші англомовні видання та веб-сайти, які беруть за основу його керівництво по стилю. Більш того, з червня писати слово “інтернет” з великої літери перестане авторитетна газета The New York Times.

Схожа тенденція простежується і в російських ЗМІ, які все частіше пишуть “інтернет” з малої літери, вважаючи, що його ім’я стало називним. Тим не менш, в російській мові “Інтернет” прийнято починати з великої, якщо мається на увазі Всесвітня комп’ютерна мережа (як глобальний інформаційний простір). Те ж стосується “мережі”: якщо це слово вживається як синонім Інтернету (наприклад, “глобальна Мережа”), воно пишеться з великої, в інших випадках (“локальна мережа”) — з маленької літери.

Тим не менше, жорстких правил щодо правопису слова “Інтернет” поки немає, оскільки воно ще не зафіксовано в словниках. Згідно з довідкою онлайн-порталу “Грамота.ру”, “при самостійному вживанні цього слова зараз можливе написання з великої та малої: доступ до Інтернету, доступ до інтернету”.

Джерело: The Verge

Оставить ответ