Несподівана знахідка: археологи виявили найдавнішу зубну пломбу

размещено в: Новости | 0
Несподівана знахідка: археологи виявили найдавнішу зубну пломбу
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Два верхніх центральних різця, що належать одній людині, були виявлені на ділянці Рипаро Фредьян біля Лукки в північній Італії. Кожен зуб має великий отвір, яке тягнеться глибоко вниз в камеру пульпи зуба.

Археолог Стефано Бенацці і його команда використовували різні способи, щоб уважно розглянути внутрішню частину отворів і виявити ряд крихітних горизонтальних міток на стінах. Передбачається, що вони були просвердлені і збільшені, ймовірно, невеликими кам’яними інструментами. Подібні позначки, але набагато більш давні, вже одного разу були виявлені цим же вченим – тоді це стало доказом наявності стоматологічних навичок в кам’яному столітті.

Але ця знахідка містить сліди інновацій тієї епохи. Отвори в зубах містять бітум зі слідами різних трав і волосся, призначення яких не зовсім зрозуміло, але вчені вважають, що це не залишки їжі, а спеціальні добавки в пломбу.

Клаудіо Туніз, археолог і австралійського Вуллогонского університету, припустив, що бітум використовувався в ролі антисептика, так само як і бджолиний віск у інших менш давніх знахідки. За його словами, ця знахідка свідчить про те, що людство було здатне лікувати зуби задовго до постійного вживання в їжу таких продуктів, як мед, і крупи, через які і виникали проблеми з зубами.

Оставить ответ