Нобелівський лауреат звинуватив Apple в шахрайстві

размещено в: Новости | 0
Нобелівський лауреат звинуватив Apple в шахрайстві
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц назвав “шахрайськими” податкові угоди, укладені між Apple і урядом Ірландії. За його словами, i-компанія проводить всі продажі, здійснені в Європі, через ірландські “дочки”, мінімізуючи таким чином сплату податків.

“Ось ми маємо найбільшу за ринкової вартості корпорації не тільки в Америці, але і у всьому світі — більше, ніж була GM на своєму піку, — яка стверджує, що більшу частину свого прибутку вона отримує від кількох сотень людей, які працюють в Ірландії — це шахрайство”, — сказав Стігліц.

Apple вже не раз потрапляла в поле зору регуляторів за схему оптимізації оподаткування. Як уклало розслідування, проведене антимонопольними владою Євросоюзу в 2014 році, між Apple і урядом Ірландії (де компанія платить податки на операції за межами США) вже протягом кількох десятків років існує незаконна угода, що дозволяє виробнику “айфонів” економити величезні суми на податки від міжнародних операцій. Податкова ставка для Apple в Ірландії становить менше 2 відсотків.

Згодом ЄК може визнати нелегальної податкову угоду Apple c ірландськими владою. Якщо це станеться, то винних у порушенні законодавства буде визнано уряд Ірландії, а не i-компанія. Тим не менш, раніше Apple попередила акціонерів, що їй, можливо, доведеться відшкодувати недоплачені податки, оценивающиеся в $8 мільярдів.

Джозеф Юджин Стігліц — американський економіст-неокейнсианец, колишній старший віце-президент і головний економіст Світового банку, нині — професор Колумбійського університету. Відомий як критик ліберальної економічної політики, що проводиться США. У 2001 році економіст удостоївся Нобелівської премії разом з Джорджем Акерлофом і Майклом Спенсом. Нагорода була вручена за аналіз ринків з несиметричною інформацією”.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ