Нова технологія дозволить дивитися 3D-фільми в кінотеатрах без очок

размещено в: Новости | 0
Нова технологія дозволить дивитися 3D-фільми в кінотеатрах без очок
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вчені з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL) при Массачусетському технологічному інституті розробили нову технологію, яка дозволить відвідувачам кінотеатрів спостерігати 3D-картинку, не надягаючи стереоскопічні окуляри. Система, названа Cinema 3D, “спрямовує” об’ємне зображення на кожне крісло і робить його більш чітким.

“Наявними підходами до ‘безочковому’ 3D потрібні екрани, вимоги до розв’язання яких настільки високі, що застосовувати їх зовсім недоцільно, — сказав професор MIT Войцех Матусик, — Це перший технічний підхід, що забезпечує 3D без окулярів у великих масштабах”.

 

В MIT кажуть, що сучасні 3D-телевізори, яким не потрібні окуляри, використовують технологію параллаксного бар’єру. Вона полягає в установці перед екраном перегородки з щілинами, дозволяючи людині бачити лівим оком один набір пікселів, а правим — інший. Головною недолік бар’єрного паралакса полягає в тому, що глядач повинен бути розташований в чітко визначеному місці і строго по центру, щоб спостерігати 3D-ефект.

Цю технологію CSAIL спробувала масштабувати до великих екранів, створивши кілька параллаксных бар’єрів для кожного конкретного місця у глядацькому залі. Так, Cinema 3D дозволяє всім відвідувачам кінотеатру бачити однакову картинку, незалежно від відстані і кута огляду.

До практичної реалізації нової системи, проте ще дуже далеко. Поки що дослідники MIT мають тільки робочим прототипом Cinema 3D розміром з iPad, який, до того ж, вимагає кілька дзеркал і лінз.

Джерело: The Next Web

Оставить ответ