Нове в Android: підтримка віртуальної реальності і аналог 3D Touch

размещено в: Новости | 0
Нове в Android: підтримка віртуальної реальності і аналог 3D Touch
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Друга версія Android N для розробників, що вийшла минулого тижня, дозволяє краще зрозуміти, на що буде здатна наступна версія мобільної платформи Google. Головні нововведення: розпізнавання сили натискання на екран і підтримка віртуальної реальності на системному рівні.

Так, нові системні API дозволять додатками реєструватися як “VR Helper” або “VR Listener”. З допомогою цих API програми зможуть отримувати доступ до відображення інформації в “VR Mode” – режимі віртуальної реальності. Що саме він буде собою представляти, поки невідомо, але реалізація аналогічна доступу до відображення повідомлень.

Читайте також: Google раптово випустила нову операційку

В даний час єдине додаток Google для віртуальної реальності – це Google Cardboard, призначене для роботи з однойменною картонним VR-шоломом, в який вставляється смартфон. Однак, за чутками, в компанії активно працюють над більш солідними пристроями на зразок аналога випущеної Samsung VR-гарнітури Gear VR і повноцінного VR-шолома в дусі Oculus Rift.

Крім того, в Android N виявили нову функцію під назвою “setDynamicShortcuts(List)”. Вона дозволяє розробникам задавати список “швидких дій”, який з’являється при взаємодії користувача з піктограмою програми на домашньому екрані. Яким саме має бути така взаємодія (просте одноразове дотик запускає додаток, як зазвичай), не уточнюється – це може бути, наприклад, довге натискання або вертикальний свайп по значку. Виглядає це приблизно так:

 

Журналісти The Verge звернулися за коментарями в Google, де їм повідомили: функція насправді призначена в першу чергу для пристроїв з екранами, распознающими силу натискання – як у iPhone 6s або Huawei Mate S. У Apple подібна функція називається 3D Touch і відображає при натисканні з зусиллям на значок список доступних для програми швидких дій – начебто зйомки селфи для “Камери” або списку останніх співрозмовників для “Телефону”.

Джерела: Ars Technica, The Verge, Phandroid

Оставить ответ