Нові подробиці про схему розподілу ядер в процесорах AMD Ryzen 5

размещено в: Новости | 0
Нові подробиці про схему розподілу ядер в процесорах AMD Ryzen 5
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Процесори AMD Ryzen 7, як відомо, виконані у вигляді двох чотирьохядерних модулів (CPU Complex/CCX), об’єднаних між собою за допомогою високошвидкісної шини Infinity Fabric.

При цьому, для виробництва CPU лінійки Ryzen 5 компанія використовує відбраковані восьмиядерні кристали з відключеними функціональними блоками. Однак які саме фізичні ядра будуть відключені, до теперішнього часу залишалося загадкою. Нашим колегам з веб-видання Legit Reviews в ході бесіди з представниками AMD вдалося пролити світло на це питання і, як виявилося, кількість працюючих ядер в кожному з двох модулів буде однаковим.

Таким чином, шестиядерні CPU Ryzen 5 1600X і Ryzen 5 1600 будуть функціонувати за схемою 3+3, а чотирьохядерні Ryzen 5 1500X і Ryzen 5 1400 — 2+2. C особливостями роботи нових CPU в режимах 2+2 і 4+0 можна ознайомитися в нашому огляді процесора Ryzen 7 1800X.

Крім того, для старших моделей процесорів Ryzen 5 чіпмейкер використовував кристали з повністю працездатним кешем третього рівня, обсяг якого у моделей з індексом 1600X, 1600 і 1500X складе 16 МБ. Тим часом молодший «чотирьохядерник» буде оперувати тільки вісьмома мегабайтами кеш-пам’яті L3, розподіленої між модулями за схемою 4+4 МБ.

Що стосується процесорів Ryzen 3, вихід яких запланований на другу половину цього року, то буде AMD використовувати в них відбраковані кристали Ryzen 7 або нові чіпи з одним чотирьохядерним модулем на даний момент невідомо.

Оставить ответ