Новий додаток попередить про землетрус

размещено в: Новости | 0
Новий додаток попередить про землетрус
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі (США) випустили новий додаток для Android-смартфонів, попередження про землетрус. Виявивши перші ознаки насувається катаклізму, MyShake повідомить про це користувача і підкаже, які дії йому слід зробити, щоб убезпечити себе і інших людей.

 

Програма, по суті, перетворює мобільний пристрій в сейсмограф. Вона використовує вбудовані в Android-смартфон датчики (в першу чергу акселерометр, який відстежує положення в просторі), а також спеціальні алгоритми, які допомагають відрізнити помилкові сигнали від справжніх.

Читайте також: “Сейсмостойкая” ліжко поховає живцем з комфортом

Дані MyShake засновані на показниках, переданих з безлічі знаходяться поблизу пристроїв, а не одного. Таким чином, ймовірність помилки дуже низька, а чим більше користувачів бере участь в системі — тим точніший прогноз. За словами розробників, Android-додаток не використовує GPS, а час від часу відправляє на сервери крихітні пакети даних, що майже ніяк не впливає на час роботи пристрою від акумулятора.

Зареєструвавши підземні поштовхи, MyShake негайно пересилає на центральний сервер оперативну інформацію про початок землетрусу, включаючи дату і час, місце та приблизну магнітуду. На підставі звіту, зібраного з тисяч Android-смартфонів, система повідомляє про наближення лиха інших користувачів, що знаходяться в радіусі осередку ураження.

Джерело: MyShake (Google Play)

Оставить ответ