Новий спеціалізований чіп дозволить оснастити функціями розпізнавання мови навіть самі маленькі електронні пристрої

размещено в: Новости | 0
Новий спеціалізований чіп дозволить оснастити функціями розпізнавання мови навіть самі маленькі електронні пристрої
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Мобільний телефон, що виконує процес розпізнавання мови за допомогою програми, істотно навантажувальної його центральний процесор, споживає в цей час близько 1 Вата енергії.

Настільки високі енергетичні витрати ще не дозволяють оснастити функціями розпізнавання мови і голосового управління надмініатюрні електронні пристрої, що володіють акумуляторною батареєю набагато меншої ємності, ніж у мобільного телефону. Однак, в найближчому майбутньому це все може змінитися завдяки новому спеціалізованому чіпу, розробленим вченими та інженерами з Массачусетського технологічного інституту. Цей чіп під час своєї роботи, в залежності від швидкості мови (кількості розпізнаваних слів в одиницю часу) витрачає від 0.2 до 10 міліват енергії, що в 100 разів менше витрат енергії при виконанні цієї ж задачі чисто програмним шляхом.

Використання нового чіпа дозволить заощадити від 90 до 99 відсотків заряду акумуляторної батареї пристрою, що використовує функцію голосового управління. А такий вид управління, як відомо, є ідеальним варіантом при використанні “розумних” годинника, окулярів, навушників і інших портативних пристроїв, розміри яких не дуже підходять для розміщення в них традиційних елементів управління, таких як кнопки. Більш того, новий чіп дозволить знайти “слух” пристроїв з розряду “Інтернету Речей” і пристроїв, які повинні працювати безперервно протягом тижнів або місяців, черпаючи невелику кількість енергії з навколишнього середовища.

При створенні нового чіпа обробки голосової інформації дослідникам з Массачусетсу довелося вирішити досить складну задачу. Вся проблема полягає в тому, що при розпізнаванні голоси використовуються дані, обсяг яких значно перевищує об’єм внутрішньої пам’яті чіпа. Використання зовнішньої ж пам’яті призводить до збільшення кількості споживаної енергії. Дана проблема була вирішена за рахунок використання високоефективних вузькоспеціалізованих алгоритмів стиснення інформації та оптимізації структури чіпа, що дозволило максимально мінімізувати кількість звернень до зовнішньої системи зберігання інформації.

Досвідчений зразок чіпа, призначеного для розпізнавання мови, був представлений громадськості в рамках Міжнародної конференції з твердотілим схемами (International Solid-State Circuits Conference), його розробка була проведена в рамках проекту Qmulus Project, а виготовлений він був у рамках міжнародної програми University Shuttle Program відомої компанії TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Оставить ответ