Огляд алкотестера DrinkMate: “товариш по чарці” для “айфона”

размещено в: Новости | 0
Огляд алкотестера DrinkMate: “товариш по чарці” для “айфона”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Що таке традиційний алкотестер, більш-менш зрозуміло: це або зовсім дешевий (кілька сотень рублів) брелок, показаннями до якого слід ставитися з великою обережністю, або «професійна» (і щодо потворна) коробка з чорно-білим дисплеєм, кількома кнопками і вартістю під 100 доларів.

Восени 2015 року (в Росії – зовсім недавно) у продаж надійшло пристрій іншого типу. DrinkMate – компактний і не дуже дорогий (3000 р.) алкотестер, що вимірює вміст алкоголю в крові шляхом аналізу видихуваного повітря. Головні переваги – компактний мінімалістичний дизайн і наявність версій, сумісних як з iPhone, так і з Android-смартфонами. Зразок для тестування нам люб’язно надали колеги з магазину MedGadgets.Ru.

Гаджет являє собою циліндр з чорного пластику софт-тач з прорізами для входу і виходу аналізованого повітря. Під ковпачком ховається штекер Lightning (ми тестували саме iOS-версію DrinkMate) або microUSB. Всі результати тестів та інструкції по застосуванню відображаються в додатку, що працює у зв’язці з алкотестером. Додаток повністю русифіковане, в цілому якісно.

Пристрій дійсно дуже компактна – мабуть, рекордно компактне в своїй категорії. Домогтися цього дозволив відмова від власних органів управління та індикаторів, тобто без смартфона прилад марний. У комплекті з «товаришем по чарці» (так можна перекласти словосполучення drink mate) поставляється невеликий полотняний мішечок для перенесення, однак навіщо він потрібен – не дуже ясно. DrinkMate легко поміщається в відділення для дрібниць будь-який, навіть самої компактної сумки, або у барсетку.

Користуватися просто – запускаємо безкоштовно завантажуваний з App Store додаток (у ньому потрібно попередньо встановити особистий профіль або, при бажанні, кілька) DrinkMate, натискаємо кнопку «Виміряти», чекаємо обов’язкові 15 секунд поки розігріється сенсор і легенько дуємо в торець алкотестера з відстані близько трьох сантиметрів.

Отримуємо результат, виражений в проміле або будь-яких інших (вибір робиться в налаштуваннях) величинах. У Росії на похибку приладів законодавством закладено 0,3 проміле – все, що більше, є правопорушенням, що тягне за собою великий штраф і обов’язкове позбавлення прав. За замовчуванням додаток відображає вміст алкоголю в крові у відсотках (0,03%).

Рішення створити алкотестер, який працює як приставка до смартфону, дозволило зробити його більш дружнім користувачеві. Програма виводить на екран всі необхідні інструкції, щоб забезпечити правильне використання. Наприклад, підряд кілька вимірів зробити не можна – необхідно почекати хоча б кілька хвилин. Датчик DrinkMate оцінює концентрацію парів етанолу і тому після кожного «нетверезого» видиху повинен просохнути.

Професійного алкотестера, щоб порівняти точність показань з DrinkMate, у мене не знайшлося, проте причин не довіряти «по чарці» я не бачу. Показання пристрою в ході тестування приблизно відповідали легко виявляється в Мережі медичними даними про ймовірне вміст алкоголю після вживання певного обсягу того чи іншого напою. Порядку 0,034 проміле через півгодини після 350 мл білого вина у чоловіка вагою 75 кг – схоже на правду.

Єдина незручність, з яким я зіткнувся при використанні пристрою – воно не завжди з першого разу розпізнається програмою. Досвід показав, що в цьому випадку потрібно спробувати відключити його і вставити у порт Lightning на iPhone знову, можливо, повернувши іншою стороною. Схоже, справа в тому, що Android-версія гаджета з’явилася раніше і алкотестер для iPhone поки ще не відшліфований розробниками до ідеалу.

Є над чим попрацювати і в додатку – наприклад, Android-версія показує приблизний час, до якого рівень алкоголю в крові користувача перестане бути «кримінальним», а в iOS-додатку такої можливості немає. Коштує новинка не надто дорого – 3 000 рублів. Це, звичайно, дорожче простих алкотестерів-брелоків, але дешевше умовно «професійних» моделей.

Начебто всі розуміють, що сідати п’яним за кермо – дуже велика дурість, але потік новин про зламаних з вини нетверезих водіїв життях (і жертв ДТП, і їх власних) не вичерпується. Якщо звичайні вмовляння на вашого приятеля, який вирішив, що вже він-то без проблем доїде додому нетверезим, не діють, можна запропонувати йому подути в DrinkMate. Авось, побачивши показання приладу, схаменеться.

Оставить ответ