Огляд бездротового 4G LTE-роутера TP-Link TL-MR6400: зв’язковий для дачі

размещено в: Новости | 0
Огляд бездротового 4G LTE-роутера TP-Link TL-MR6400: зв’язковий для дачі
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Роутер TL-MR6400 поєднує функції маршрутизатора NAT, 4-портового комутатора і бездротової точки доступу. При цьому, вбудований 3G/4G-модем дозволяє відмовитися від використання додаткових пристроїв. Всі можливості такого комбайна від TP-Link вивчили Вести.Hi-tech

Ми вже детально розповідали про сучасних маршрутизаторів для дому та офісу (див. огляди тут і тут), які пропонує в Росії міжнародний виробник мережевого устаткування компанія TP-Link. На черзі ще одна новинка, яка надійшла в цьому році на прилавки вітчизняних магазинів.

Взагалі кажучи, перший раз роутер TL-MR6400 “засвітився” в Росії ще на виставці “Зв’язок-Експоком” (2015), де став одним з ключових експонатів, націлених на ринок SOHO (Small Office Home Office). “Родзинкою” цього універсального пристрою стала можливість його легкого підключення до стільникових мереж четвертого покоління, що дозволяло кінцевим користувачам постійно залишатися на зв’язку. При цьому, виробник особливо підкреслював простоту організації Wi-Fi мережі і швидке підключення до інтернету. На відміну від вже звичних рішень, коли потрібно зовнішній стільниковий модем (підключається до USB-порту роутера) з модулем ідентифікації абонента в моделі TL-MR6400 просто вже передбачений слот під SIM-карту. Сам виробник так позиціонує даний пристрій: “Wi-Fi-рішення для різного робочого середовища – для дому, офісу, далеко від міста чи на виробничому майданчику”. Наближається маківка літа, тому виникає цілком зрозуміле бажання опинитися в компанії з TL-MR6400 зовсім не в задушливому мегаполісі, а де-небудь на свіжому повітрі, наприклад, на дачі.

 

Комплект постачання

Разом з самим роутером TL-MR6400 в коробку також упаковані: адаптер живлення Т120100-2С1 (12 В/1 А), Ethernet-кабель RJ45 (патч-корд), ілюстроване керівництво по швидкому настроюванню (англійською мовою), а також дві SIM-перехідника з липкими наклейками для фіксації в них microSIM – і nanoSIM-карт.

 

Зовнішній вигляд, функціонал

Габаритними розмірами (202x141x33,6 мм) і зовнішнім виглядом 4G LTE роутер TL-MR6400 практично не відрізняється від своїх стаціонарних побратимів (тих, що залишилися без підтримки стільникових мереж).

Він виконаний у пластмасовому корпусі чорного кольору, при цьому, сучасний дизайн цього пристрою цілком може прикрасити інтер’єр навіть міської квартири, не кажучи вже про будиночок на дачній ділянці або в селі. На глянцевому верхній панелі пристрою виділяється рельєфний білий логотип TP-Link. Ближче до переднього краю, на ній же розміщуються світлодіодні індикатори синьо-білого кольору (їх видно тільки під час роботи маршрутизатора): Power (живлення), Internet (інтернет), 4G (мережа), Wireless (безпровідна мережа Wi-Fi), LAN (локальна мережа), WPS (Wi-Fi Protect Setup, безпечне підключення до бездротової мережі пристроїв, що підтримують специфікацію WPS) і Signal Strength (рівень сигналу). Дві антени Wi-Fi (для діапазону 2,4 ГГц, 802.11 b/g/n, до 300 Мбіт/с) заховані в корпусі роутера.

На задньому торці по краях передбачено два гвинтових роз’єми, до яких підключаються зовнішні антени стільникового зв’язку. Нагадаємо, що у стаціонарних моделей зовнішні антени зазвичай призначені для Wi-Fi. Взагалі кажучи, TL-MR6400 може працювати навіть в мережах 2G і 3G, проте, потрапляючи в покриття 4G, швидкість завантаження обмежена тільки специфікацією мобільного терміналу LTE Cat.4 (150 Мбіт/с). Так що цей роутер не дарма рекомендується виробником для онлайнових ігор, швидкого скачування великих файлів і перегляду HD-відео.

Крім того, на задньому торці корпусу знайшлося місце для гнізда під роз’єм кабелю блоку живлення, а також трьох кнопок – включення/вимикання харчування, WPS/Reset (активація безпечного підключення або перезавантаження) і включення/вимикання Wi-Fi. А ось розміщені там же Ethernet-роз’єм (LAN1, LAN2, LAN3) 4-портового комутатора служать для проводового з’єднання пристрою з комп’ютерами (швидкість до 100 Мбіт/с). Ще один, комбінований роз’єм (LAN4/WAN) дозволяє TL-MR6400 працювати ще і в якості стандартного маршрутизатора, що одержує доступ в інтернет по Ethernet-кабелю, наприклад, через хDSL-модем.

Слот для SIM-карт приймає модулі ідентифікації абонента у форм-факторі 2FF – miniSIM (в просторіччі, просто SIM). Щоб скористатися більш поширеними сьогодні microSIM (3FF) або nanoSIM (4FF), в комплект з роутером входять спеціальні пластикові перехідники з липкими наклейками, що дозволяють фіксувати в них положення SIM-карти. На матовою нижній панелі корпусу передбачено два монтажних отвори для підвішування TL-MR6400 на вертикальній площині, наприклад, стіни.

При описі пристрою виробник акцентує увагу на технології beamforming, що дозволяє роутеру самому визначати напрямок підключеного пристрою і посилювати (підлаштовуючи потрібним чином фазу і амплітуду радіохвиль від декількох антен) потужність безпровідного сигналу в його напрямку. Тим самим підвищується швидкість передачі даних і зменшуються затримки.

Для пояснення цієї технології проводиться аналогія beamforming з лазером, який передає інформацію безпосередньо конкретних пристроїв, в той час як посилка даних за попереднім стандартам порівнянна з освітлювальною лампою, яка транслює сигнал рівномірно по всіх напрямках.

 

Налаштування. Веб-інтерфейс

Веб-інтерфейс TL-MR6400, як, втім, і документація, поки не переведений на російську мову. На щастя, одна з “фішок” полягає в простоті підготовки пристрою до роботи, коли виконувати складні налаштування зовсім не потрібно. Все зводиться до досить простих операцій, які завершуються, буквально протягом декількох хвилин і доступні навіть починаючому користувачеві. Подолати мовний бар’єр частково допомагають ілюстрації в інструкції по установці (Quick Installation Guide).

Отже, для початку потрібно підключити до роутера адаптер живлення, потім встановити вертикально зовнішні антени, вставити SIM-карту (або відповідний перехідник з такої) у відповідний слот і, нарешті, натиснути на задньому торці корпусу кнопку Power. Однойменний світлодіодний індикатор на верхній панелі пристрою повинен засвідчити подачу живлення, а піктограми Internet і Wireless – наявність інтернет-з’єднання і нової бездротової Wi-Fi мережі, відповідно. Для впевненого прийому на індикаторі рівня сигналу (Signal Strength) має підсвічуватися три, а краще чотири, стовпчика. В іншому випадку, слід змінити розташування роутера, перетягнувши його, наприклад, ближче до вікна.

Взагалі кажучи, в розпорядженні користувача TL-MR6400, як, втім, і будь-якого іншого маршрутизатора, безліч різних налаштувань, з докладним описом яких пропонується ознайомитися у відповідній документації (керівництво User Guide доступна для скачування на сайті виробника). Так, наприклад, легко налагодити окремий доступ до бездротової мережі для гостьових користувачів (“гостьова мережа”) та/або обмежити відвідування окремих веб-сайтів, створивши “чорні” і “білі” списки (“батьківський контроль”). Здебільшого все це стосується роботи даного пристрою в якості стаціонарного маршрутизатора. Для використання його в мобільному варіанті пропонується обмежитися певним мінімумом.

Насамперед, з допомогою патч-корду необхідно з’єднати Ethernet-порт комп’ютера з одним з портів LAN1-LAN4 роутера. На верхній панелі маршрутизатора в цьому випадку додається світлодіодна піктограма “комп’ютер” (LAN-з’єднання). Тепер, запустивши веб-браузер, слід набрати в його адресному рядку адресу http://192.168.1.1 і натиснути клавішу вводу. При цьому, підключається комп’ютер повинен бути від’єднаний від будь-якої іншої мережі, інакше введений IP-адреса буде асоціюватися, наприклад, з маршрутизатором мережі, в якій вже функціонує даний ПК.

В якості логіна і пароля за замовчуванням використовується слово admin.

Буквально пару слів все-таки скажемо про веб-інтерфейсі. Кожна сторінка налаштувань роутера ділиться на три колонки. Ліва являє собою меню розділів, в центральній колонці відображаються значення поточних параметрів, а ось у правій про них даються відповідні пояснення (Help). Першою відкривається сторінка розділу Status, де, зокрема, наводиться стан інтернет-з’єднання (в даному випадку – Connected), ім’я провайдера (MTS), тип мережі (WCDMA), рівень сигналу (100%) і т. д.

Перейшовши до наступного пункту меню розділу Quick Setup – клікаємо по кнопці Next.

На сторінці, що з’явилася Region необхідно визначитися з країною перебування і часовим поясом, а потім знову натиснути Next.

Провайдер стільникового зв’язку та параметри з’єднання відображаються на сторінці Dial Up. Власне, всі дії користувача обмежуються підтвердженням оператора, асоційованого з SIM-картою (в даному випадку, MTS).

Відключити бездротове мовлення (Wireless Radio – Disable), перейменувати бездротову мережу (за замовчуванням ідентифікатор SSID – TP-LINK_7E62), а також змінити пароль для підключення інших пристроїв (тут вказано 31861731), пропонується на сторінці Wireless. Ось власне і все. Залишається знову клікнути по Next,

а потім і по Finish. Тепер, роздаючи інтернет на портативні бездротові пристрої (SSID і пароль дивись вище), можна працювати чи відпочивати.

 

Купівля, висновки

Серед переваг TL-MR6400, звичайно, варто відзначити його приємний дизайн. Хоча глянець, особливо чорний, швидко “залапивается” відбитками пальців, але роутер – не смартфон, і його не доведеться постійно вертіти в руках. До того ж, основні переваги цього безпроводового 4G LTE маршрутизатора криються в простоті налаштувань, можливості швидко підключитися до інтернету і організувати мережу Wi-Fi в самих що ні на є польових умовах. При цьому, зрозуміло, залишається і інший можливий сценарій використання даного пристрою – стаціонарний роутер для дому. Але купувати TL-MR6400 тільки для того, щоб тримати його на одному місці в місті – недоцільно. Так, за даними “Яндекс.Маркет”, на момент тестування, за це пристрій просили в середньому 8 тисяч рублів. На сучасний маршрутизатор без вбудованого модему можна витратити куди менші гроші.

Для зв’язку при активних рухах в межах мегаполісу варто вибрати, мабуть, що-небудь більш компактне, а ось для тривалих поїздок за місто, наприклад, на дачу, TL-MR6400 – це якраз те, що треба. Правда, локалізація веб-інтерфейсу, переклад документації на російську мову все-таки не завадили б.

Оставить ответ