Огляд биодатчика Rooti W/Me2: медбрат на зап’ясті

размещено в: Новости | 0
Огляд биодатчика Rooti W/Me2: медбрат на зап’ясті
2 голосов, 4.50 общий. рейтинг (89% сумма)

Гаджет Rooti W/Me2 дозволяє безперервно відстежувати біометричні дані, при цьому, крім звичайних для фітнес-браслетів параметрів, він в єдиному циклі вміє вимірювати ЕКГ, кров’яний тиск і пульс. Здібності цієї багатофункціональної новинки оглядач Вести.Hi-tech випробував на собі.

Засновниками проекту, пов’язаного з W/Me2, стали колишні співробітники тайванської компанії Foxconn – відомого контрактора і виробника електронної техніки. Першим їх самостійним досвідом виявився “наставляющий на шлях гармонії” трекер-здоров’я Phyode W/Me (with me – тобто, завжди з вами), який в 2013 році профінансували на сайті краудфандинговомк Kickstarter.com. Цей браслет визначав загальний стан організму за таким факторам, як частота серцевого ритму, ритмічність дихання і деяким іншим параметрам. Окрилені успіхом, розробники, які виступають тепер під ім’ям Rooti Labs (а не Phyode), у другому поколінні биодатчика пішли набагато далі. Так, W/Me2 не тільки успішно вважає кроків і витрачені калорії, вимірює частоту серцевих скорочень та тривалість сну, реагує на вхідні телефонні дзвінки і т. п. Його головна “фішка” в тому, що він навчився оцінювати артеріальний тиск, а також стан і баланс вегетативної нервової системи (ВНС).

Не вдаючись поки в термінологічні нетрі, слід зазначити, що биодатчик Rooti W/Me2 не є медичним пристроєм, а тому не повинен використовуватися для серйозного діагностування чи при лікуванні. Іншими словами, цей гаджет не скасовує візитів до лікаря та обстежень на професійному обладнанні. Тим не менш, оцінки, отримані за допомогою Rooti W/Me2, якраз і можуть стати стимулом для наступного відвідання відповідного медичного закладу.

 

Технічні характеристики:

 • Дисплей: OLED-матриця
 • Вібромотор: є
 • Інтерфейси: Bluetooth 4.0 (BLE)
 • Сумісність: Android 4.3 і вище, iOS 8.0 і вище
 • Особливості: потоустойчивость, захист від крапель і бризок
 • Час автономної роботи: 144 години (звичайна експлуатація)
 • Зарядка через USB-інтерфейс
 • Робоча температура: 0-35 градусів Цельсія
 • Розміри: 18,5х46,5х8,5 мм
 • Вага: 15,8 г
 • Додаткові аксесуари: ремінці (чорний/білий), кліпса, кардіо-пояс, кардіо-бра (жін., опціонально), кардіо-футболка (чол., опціонально)

 

Комплект постачання

Набір в темному паперовому пакеті з прозорою лицьовою частиною включає окрему коробочку з самим биодатчиком W/Me2 і спеціальним USB-кабель для зарядки.

Окремо упаковані два силіконових ремінця чорного і білого кольору, а також кардіо-пояс. Яскраво-жовта кліпса з відсіком для биодатчика служить для кріплення W/Me2 на нагрудній кардіо-поясі. У числі додаткових аксесуарів, крім того, вважаються кардіо-бра (для жінок) і кардіо-футболка (для чоловіків). Вони доступні тільки в розширених комплектах поставки. У наборі є і відповідна документація, а тому числі російською мовою.

 

Зовнішній вигляд

Дизайн биодатчика досить оригінальний. Своїм незвичайним стилем він явно виділяється серед інших фітнес-гаджетів.

Справа в тому, що в профіль форма корпусу цього девайса нагадує подвійні (горищні) дах. В якості матеріалів тут використовується чорний силікон і сріблястий метал.

На зовнішній стороні одного ската кільцем з глянцевою фактурою виділяється датчик ЕКГ-1,

а на внутрішній стороні розташувався датчик ЕКГ-2.

Зовнішня поверхня протилежного схилу “кришує” OLED-дисплей, захищений темним склом (або пластиком). Праве “кроква” (ребро цього ската) займає механічна кнопка управління.

У торцях корпуса передбачені фігурні отвори для кріплення верхньої і нижньої половинок ремінця. З-за різних розмірів кріплень переплутати їх неможливо.

Зауважимо, що більший отвір на торці (що поруч з дисплеєм) одночасно служить відповідною частиною 4-контактного роз’єму для спеціального кабелю зарядки. Відстібати і пристібати ремінь дуже легко і просто. Так, наприклад, щоб відокремити його корпусу, необхідно потягнути за верхню і нижню частину ремінця по напрямку до OLED-дисплею.

Обидві половинки прикрашені декоративними тонкими смужками по всій довжині. При цьому, на нижній зроблений подвійний ряд отворів для застібки у вигляді двох штирьков, що закріплена на металевій пряжці з графічним логотипом W/Me2 (на верхній половинці ремінця). Щоб отримувати більш-менш адекватні результати вимірювань фітнес-параметрів, биодатчик має досить щільно прилягати до руки.

Завдяки входить в комплект донглу, гаджет легко кріпиться на кардіо-поясі (кардіо-бра і кардіо-футболці, відповідно). Два металеві штирі на звороті кліпси вставляються у відповідні отвори в заклепках на кардіо-одязі.

 

Зарядка і автономність

Насамперед варто зазначити, що для зарядки гаджета потрібно не звичайний (як, наприклад, USB-microUSB), а спеціальний USB-кабель з пропрієтарним роз’ємом на іншому кінці. Заряджати вбудовану батарею биодатчика можна як від стандартного USB-порту (струм 500 мА) комп’ютера, так і від мережного адаптера (200 В/5). У документації зазначається, що перед експлуатацією пристрою, необхідно наповнити його акумулятор протягом одного-двох годин. Правда, перша зарядка від USB-порту ноутбука зайняла набагато більше часу. Про процесі наповнення батареї сигналізує світіння білої точки в нижній частині екрана. При 100%-ої зарядці акумулятора цей індикатор починає блимати. В режимі звичайної експлуатації виробник обіцяє до 6 діб (144 години) автономної роботи. При більш активному використанні під час тестування заряду батареї вистачало із запасом на два-три дні.

 

Як це працює

Основні можливості W/Me2 відкриваються тільки в спеціальному додатку, проте функції фітнес-браслета він успішно виконує і самостійно. Зокрема, биодатчик підраховує і відображає на дисплеї час, кроки, витрачені калорії, пройдену дистанцію, графічні нотифікації про вхідні дзвінки (з вібрацією) і т. п.

З допомогою механічної кнопки на корпусі виконується включення пристрою, а також його перезавантаження (тривале утримання). Ця кнопка дозволяє також перемикатися між шістьма екранами (коротке натискання): поточний час (після нетривалого бездіяльності зображення годин змінюється станом заряду батареї), зроблені кроки, витрачені калорії, пройдену відстань, секундомір і відключення живлення. Одноразове натискання на механічну кнопку еквівалентно подвійним тапу по датчику ЕКГ-1. А ось її тривале утримання (в режимі індикації часу) переводить гаджет в режим відстеження сну. Тобто, перед тим, як заснути, не варто про це забувати, оскільки самостійно W/Me2 робити цього не вміє. В іншому випадку, вийде, що ви і зовсім ніколи не спите. До речі, повернення у звичайний режим також ручне.

Всі отримані дані можуть синхронізуватися зі зв’язаним по Bluetooth смартфоном. При цьому, необхідна версія цього інтерфейсу не нижче 4.0 з підтримкою режиму BLE (Bluetooth Low Energy). Крім того, сумісність забезпечується тільки зі смартфонами, що працюють на базі Android 4.3 і вище. Зокрема, ми скористалися 5-дюймовим Nexus 5 з Android 6.0 на борту. Відповідне додаток доступний і для iOS-гаджетів.

Отже, щоб зв’язатися з W/Me2 по Bluetooth, насамперед потрібно встановити на Android-пристрій однойменну програму з Google Play. Після звичайних процедур щодо створення облікового запису (реєстрації) і введення персональних даних (стать, дата народження, зріст, вага тощо), переходимо до головного вікна програми.

Тут відображаються чотири кола – кількість кроків, тривалість сну, а також результати тренування і HRV-вимірювань. Саме з цього екрану починаються нові тренування та вимірювання. Звідси, зокрема, передбачена синхронізація зі смартфоном в ручному режимі. Свайпи вгору і вниз відкривають і, відповідно, приховують, історію активності. У меню статусу (тап по піктограмі “дві концентричні кола” або свайп ” вліво) можна побачити, що залишився заряд батареї, час останньої синхронізації, а також встановити будильник або сповіщення про неактивність.

Будильник тут самий звичайний, і його вібросигнал спрацює в точно призначений час, незалежно від фази сну. Для оповіщення про неактивність налаштовується не тільки її тривалість, але і дні тижня, а також інтервал часу, після закінчення якого ці попередження будуть виконуватися. При настанні такої події, вібрація гаджета супроводжується “незадоволеним” смайликом на дисплеї.

В основному меню (тап по піктограмі “три горизонтальних штриха всередині кола” або свайп вправо) зібрано кілька розділів. Так, тап по “Сьогодні” повертає на основний екран. У “Тенденції” зібрані звіти про кількість кроків (калорій), тривалості сну, балансі та віком ВНС, за день, тиждень, місяць.

“Профіль” дозволяє редагувати персональну інформацію, додавши туди, наприклад, фото. У цьому ж розділі визначаються цілями (кількість кроків, тривалість сну і/або тренування). В “Налаштуваннях” можна визначитися з різними повідомленнями (рівень батареї, досягнення мети, вхідний дзвінок), одиницями вимірювання, положенням кнопки включення (биодатчик на лівій або правій руці) і т. д. За допомогою гостьового режиму легко, наприклад, виміряти тиск вашим близьким чи знайомим, при цьому, результати вимірювань відображаються у звичайному (“персональний”) вигляді.

В розділі “Тренування/Дихання” пропонується кілька рівнів (в тому числі і користувацький) дихальних вправ. В результатах відображається кількість правильних вдихів-видихів і показник правильного дихання у відсотках. Навчитися правильно дихати вдається далеко не з першого разу. Але, як кажуть, така практика позитивно позначається на балансі ВНС.

Перш ніж перейти до основних вимірів, зробимо невеликий медичний екскурс. Нагадаємо, що ВНС — це відділ нервової системи, що регулює діяльність внутрішніх органів, залоз внутрішньої і зовнішньої секреції, кровоносних і лімфатичних судин. Анатомічно і функціонально в ВНС виділяються симпатична (СНР) і парасимпатична нервові системи. Перша підсилює обмін речовин, підвищує збудливість більшості тканин, мобілізує сили організму на активну діяльність. У свою чергу, друга сприяє відновленню витрачених запасів енергії, регулює роботу організму під час сну. Тобто, якщо СНР розганяє всі процеси, то парасимпатична гальмує. Зі зрозумілих причин, обидві частини ВНС повинні працювати без домінування один над одним, оскільки дисбаланс між ними веде до неприємних наслідків, аж до зупинки серця. Тим не менш, з віком симпатичний відділ починає брати верх.

Для оцінки стану вегетативної регуляції виділяється простий, неінвазивний метод (на шкіру не виявляється ніякого впливу з допомогою голок або різних хірургічних інструментів), що базується на аналізі варіабельності серцевого ритму (ВСР або HRV, Heart Rate Variability). Виявляється, часові інтервали між двома серцевими скороченнями у здорової людини обов’язково варіюються (якщо це не так, то пора шукати ділянку землі сухіше). Ця різниця часових інтервалів містить інформацію про фази навантаження і відновлення організму. У 1996 році Робоча група Європейського Товариства кардіологів (ESC) і Північноамериканське суспільство кардіостимуляції та електрофізіології (NASPE) визначили і встановили стандарти вимірювання, фізіологічної інтерпретації і клінічного використання ВСР. Геометричні методи вимірювань, а також вимірювання у часовій та частотній області, в даний час включають в себе стандартні клінічно використовувані параметри. Таким чином, аналіз ВСР застосовується для оцінки стану механізмів регуляції фізіологічних функцій в організмі людини, а також співвідношення між симпатичних і парасимпатичних відділів ВНС. Зокрема, творці W/Me2 запровадили і використовують два терміни – “вік” (варіабельність) і “баланс” (між гальмуванням і прискоренням) ВНС. Так, стверджується, що в нормальному стані організму значення балансу ВНС знаходиться в межах 0,8-4.

Що ж стосується самого HRV-вимірювання, то W/Me2 за допомогою двох датчиків знімає електрокардіограму, яка і є основною для подальшого аналізу. Наприклад, кров’яний тиск оцінюється за допомогою такого показника, як швидкість поширення пульсової хвилі (СПВ). Таким чином, можна сказати, що в єдиному процесі гаджетом вимірюються ЕКГ, тиск і пульс.

Зауважимо, що для отримання достовірних даних, потрібно тримати пристрій, затиснувши його між великим і вказівним пальцями різних рук. При цьому, ремінці від корпусу биодатчика краще відкріпити.

На екрані результатів – “вік” і “баланс” ВНС, частота серцевих скорочень (ЧСС) і артеріальний тиск (СПВ). Більш детальну інформацію можна отримати, натиснувши на піктограму “терезів” (ВНС/СНР). Тут же доступна запис кардіограми.

Зауважимо, що оновлення програми гаджета здійснюється “по повітрю” (OTA, Over the Air).

 

Купівля, висновки

У W/Me2 поки не з’явилося аналогів. Так що на сьогодні це, швидше за все, єдиний надягає гаджет, який в реальному масштабі часу, в єдиному циклі, оцінює “баланс” і “вік” ВНС, а також значення частоти серцевих скорочень і кров’яного тиску. Більш того, при носінні на зап’ясті руки, биодатчик справно виконує функції звичайного фітнес-трекера, підраховуючи кількість зроблених кроків і спалених калорій, пройдену відстань і тривалість сну. Безсумнівно, корисним W/Me2 виявиться і тим, хто активно займається спортом, щоб планувати і регулювати свої фізичні навантаження (у цьому випадку може знадобитися не тільки кардіо-пояс, але і відповідна чоловічої або жіночої статі кардіо-одяг). До достоїнств гаджета варто також додати коротку інструкцію російською мовою і русифіковане додаток для Android. До того ж, стильний зовнішній вигляд W/Me2 зовсім не тягне на “серйозний” медичний гаджет, нагадуючи, швидше, модний аксесуар для гиків. При цьому, вартість такого надеваемого “комбайна” становить 14 990 рублів.

Звичайно, можна побрюзжать з приводу нестандартного кабелю для зарядки акумулятора пристрою, неавтоматичного перемикання в режим відстеження сну, не завжди виразну застібку ремінця на зап’ясток і т. п., але в цілому, биодатчик залишає досить приємне враження. У висновок також зазначимо, що хоча W/Me2 і не професійний медичний прилад, але для попередніх оцінок стану здоров’я він цілком може згодитися.

Редакція висловлює подяку інтернет-магазину Medgadgets.Ru, офіційного дистриб’ютора Rooti W/Me2, що надала нам зразок для тестування.

Оставить ответ