Огляд “легкою” Bluetooth-колонки ASWY Air2: легкий звук

размещено в: Новости | 0
Огляд “легкою” Bluetooth-колонки ASWY Air2: легкий звук
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Боротьба з законом всесвітнього тяжіння не дає спокою винахідникам. В минулому році ми спостерігали відразу кілька спроб здивувати світ “літаючими дошками” для пересування по повітрю. Але нинішній рівень розвитку технологій поки що не дозволяє розробити пристрій такого роду, яке могло б безпечно і зручно переміщати в просторі людини і при цьому не варто було б як невеликий літак.

Але руки у деяких все одно сверблять – не літає скейтборд з “Назад в майбутнє” створити, так хоч зависающую в повітрі… аудіоколонку? Саме такий гаджет останній тиждень тестували Вести.Hi-tech.

Створена тайванської фірмою ASWY колонка Air 2 була представлена на CES більше року тому – у січні 2015-го, але в Росії в продаж надійшла лише до кінця року. Пристрій складається з двох півсфер. Одна, масивна і важка (без малого кілограм), містить потужні електромагніти, друга – компактна і легка (240 г) – є самої звичайної Bluetooth-колонкою з вбудованим мікрофоном для використання в якості пристрою гучного зв’язку.

Коли “база” підключена до мережі, магніти в ній штовхають колонку вгору, змушуючи її парити приблизно в сантиметрі над верхньою точкою півсфери. Одночасно з цим відбувається бездротова зарядка акумулятора “літаючої” частини, хоча при бажанні можна скористатися й звичайним usb-кабелем.

На колонці розміщені чотири сенсорні клавіші керування (включення, прийом дзвінка, гучність вище, гучність нижче) з яскравою блакитною підсвіткою. Секундним утриманням пальця на кнопці виключення можна перемикати режим підсвічування (горить-тремтить-погашена). Під гумовою заглушкою заховані два роз’єми microUSB і 3,5–мм аудіо для кабельного підключення джерела звуку. Відповідні шнури йдуть в комплекті з колонкою.

Перший “запуск” Air 2 мені вдалося здійснити далеко не відразу. В коробці, звичайно, лежить спеціальне пристосування, яке нібито має спрощувати розміщення колонки в потрібній точці, де вона почне стабільно парити над базою. От тільки користі від нього мало – особисто у мене вперше вийшло запустити колонку тільки руками і хвилин через 10 безуспішних спроб. Потім намацати точку рівноваги стало простіше – важливо перший раз відчути, як саме “зловити” баланс, далі все почне виходити швидше.

Порушити баланс досить легко. Досить застосувати трохи більше, ніж потрібно, зусилля – наприклад, торкаючись кнопок управління; колонка з гучним стуком примагнитится до бази. З таким же успіхом, до речі, її можна кріпити до будь-якої металевої поверхні або досить масивного предмету з металу. У мене, наприклад, під гарячу руку потрапила стара настільна лампа з металевим абажуром – під ним колонку можна навіть заховати. Або за холодильником. Або в якомусь ще важкодоступному місці – тут, схоже, починають напрошуватися різні сценарії першоквітневих розіграшів, сподіваюся, фантазія і почуття гумору вас не підведуть.

ASWY Air2 підтримує стандарт Bluetooth 4.0, ніяких проблем з підключенням пристрою до смартфонів, планшетів і комп’ютерів на різних платформах у мене в ході тесту не виникло. Про успішне підключення колонка повідомляє урочистим голосом: “Connected!”

Виробник стверджує, що оригінальний спосіб кріплення колонки “в повітрі” підвищує якість звуку – базі (і далі – меблів) не передається ніяких вібрацій крім вихідних від динаміка звукових хвиль. Внесу поправку – підвищував би, якби якісного звуку в Air2 було звідки взятися.

На жаль, використаний у колонці динамік невеликого діаметра переконливо звучати не в змозі. Тобто з передачею голосу при дзвінку або з нехитрими поп-пісеньками він більш-менш справляється, але влаштована трохи складніше музика неминуче перетворюється в незрозуміле місиво з “пластикових” середніх частот. Приблизно так звучать Bluetooth-колонки з AliExpress вихідною потужністю у ті ж, що і у Air2, 5 ватт, але майже в 10 разів дешевші. На жаль.

Це, звичайно, не означає, що Air2 – річ цілком даремна. Зрештою, на торгівлі безглуздими дивиною (“подаруємо Петру Степанычу на ювілей, масажера для ніг на батарейках у вигляді мовця хом’яка зі світлодіодами в очах у нього точно немає”) з цінниками різного ступеня нахабності деякі навіть будують бізнес і цілі роздрібні мережі. Ширяюча над базою повільно обертається колонка з її інопланетної підсвічуванням наживо дійсно вражає уяву і може порадувати. Головне – перш ніж дарувати такий подарунок, треба переконатися, що в звуці обдаровуваний не розбирається і без проблем дивиться кіно з ноутбука, виводячи звук через вбудовані динаміки. Або слухає музику з телефону за допомогою комплектних навушників-вкладишів.

Не обов’язково ж саме слухати через ASWY Air2 музику – адже можна і просто прикрасити нею робочий стіл, використовувати як оригінальну підставку для дрібниць (ключі, наприклад) або просто дочекатися весни, примагнитить до рами велосипеда і відправитися кататися під улюблені пісні – за шурхотом шин недоліки звучання будуть не так помітні.

Редакція Звісток.Hi-teсh дякує інтернет-магазин Medgadgets.Ru за наданий на тест зразок ASWY Air2. Варто у них колонка 10 900 рублів. Приблизно стільки ж нині в столичних інтернет-магазинах просять за звучить не набагато краще, не вміє “літати”, але зате оснащену “світломузикою” JBL Charge 2, а ось видає дійсно класний звук Bose SoundLink Mini 2 обійдеться як мінімум в півтора рази дорожче.

Оставить ответ