Огляд “розумного блокнота” Wacom Bamboo Spark: резонансна оцифровка

размещено в: Новости | 0
Огляд “розумного блокнота” Wacom Bamboo Spark: резонансна оцифровка
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

“Розумна” обкладинка звичайного блокнота в тандемі зі спеціальною ручкою зберігають все написане не тільки на папері, але й у вбудованій пам’яті, а також на асоційованому мобільному пристрої з архівацією в хмарному сховищі. Робити нотатки на Wacom Bamboo Spark спробували Вести.Hi-tech.

Перетворення в цифрову форму (оцифровка) раніше зроблених текстових і графічних записів зазвичай стає головним болем для тих, хто з тих чи інших причин, все ще віддає перевагу звичайні ручку і папір сучасним технологіям. Полегшити життя таким людям дозволяють рішення, які, наприклад, вміють одночасно перетворювати все, що пишеться або малюється на звичайному папері, в цифровий вигляд. Так, “розумна” ручка Equil Smartpen 2 (огляд якій можна прочитати тут) в комбінації зі спеціальним ресивером використовує інфрачервоні і ультразвукові хвилі для визначення точного положення кінчика пера в кожен момент часу. Завдяки цьому можлива точна оцифровування контенту, наносимого “розумної” ручкою на папір.

Ще один приклад мирного співіснування паперу і “цифри” продемонстрував на IFA 2015 провідний світовий виробник графічних планшетів Wacom. До речі, сама японська корпорація відносить своє дітище Bamboo Spark зовсім не до графічних планшетів, а до мобільних аксесуарів. Справа в тому, що в комплект з паперовим блокнотом в “розумній” обкладинці (яку називають фоліантом), де і прихована основна електронна начинка (“мізки”) з акумулятором, входить, звичайна на вигляд, кулькова ручка. Проте, такою вона виявляється тільки на перший погляд.

Для своїх графічних планшетів Wacom розробила технологію на базі так званого електромагнітного резонансу (EMR), що дозволяє використовувати пасивне цифрове перо. Одне з істотних переваг цієї технології полягає у відсутності проводів і власних джерел живлення (“батарейок або акумуляторів) у стилуса. Крім того, варто нагадати про здатність електромагнітних хвиль легко проникати через деякі перешкоди певної товщини (наприклад, РК-екрани або, як у нашому випадку, папір).

Роботу EMR-пристрої можна пояснити (не цілком науковим чином) приблизно так. На кінчику пера розміщується приймально-передавальний елемент у вигляді резонансного LC-контуру (конденсатор C і котушка індуктивності L). Робочу поверхню (наприклад, обкладинку блокнота) формує матриця індуктивних прийомо-передавачів. Як відомо, електричний струм у замкнутому контурі виникає при зміні магнітного потоку, що проходить через нього. А змінювати зовнішній магнітний потік можна, наприклад, підключивши індуктивні передавачі (антени) змінним струмом. Наведені коливання в LC-контурі пера у свою чергу викликають зміни власного магнітного потоку, який призводить до генерації електричних сигналів відгуку в індуктивних приймачах на робочій поверхні. Якщо виміряти індукований сигнал на цих сенсорах в декількох точках, то “хитрим” способом можна обчислити не лише про положення кінчика стилуса, але і кут його нахилу, а також докладене зусилля (силу натиску).

 

Технічні характеристики

 • Моделі: CDS600G, CDS600P, CDS600C
 • Тип паперу: будь
 • Загальна товщина паперу (блокнота): менше 5 мм (приблизно 50 аркушів)
 • Кількість рівнів тиску на перо: 1024
 • Технологія: метод електромагнітного резонансу (EMR)
 • Зарядка батареї через USB-порт
 • Ємність вбудованого сховища: 100 сторінок
 • Розпізнавання рукописного тексту: є (бета-версія)
 • Бездротове з’єднання: Bluetooh (v. 4.0) Smart
 • Сумісність: Android 4.3+, iOS 8.0+
 • Час автономної роботи: до 8 годин
 • Індикація: харчування, зв’язка по Bluetooth, заряд/розряд акумулятора, стан поточної сторінки
 • Розміри робочої поверхні: 148х210 мм (формат А5)
 • Габаритні розміри: 206х253х30 мм
 • Вага: 535 г (CDS600G), 670 г (CDS600P), 580 г (CDS600C)
 • Колір: сірий

 

Комплект постачання

Взагалі кажучи, існує три моделі фоліанта Bamboo Spark: з кишенею для гаджетів (CDS600G), з чохлом для планшета (CDS600P) і з кріпленням для iPad Air 2 (CDS600C), в якому також без проблем розміститься новий 9,7-дюймовий iPad Pro. При цьому, варіант CDS600P вміщує планшет з діагоналлю екрану 9,7 дюйма і габаритними розмірами 174х240х6,5 мм. На додаток до фоліанту в кожен набір входять: пасивне цифрове перо Bamboo Spark, 30-сторінковий блокнот, два змінних чорнильних стрижня, інструмент для заміни стрижня, кабель microUSB-USB для зарядки, керівництво по швидкому запуску.

Зовнішній вигляд і можливості

Всі три версії “фоліантів” виглядають однаково і відрізняються лише дизайном лівої внутрішньої частини палітурної кришки. Тому, хоча габаритні розміри всіх моделей ідентичні (206х253х30 мм), вага трохи відрізняється – 535 г (CDS600G), 670 г (CDS600P) і 580 г (CDS600C), відповідно. Штучний матеріал темно-сірого кольору з досить жорсткою хвилястою фактурою займає три чверті зовнішньої поверхні корінця. На противагу цьому, тактильні відчуття від внутрішнього покриття, що нагадує звичайну замшу, куди більш приємні. Вміст фоліанта можна закрити на замок, виконаний у вигляді гумового півкільця, накидываемого на пластмасовий стрижень. На внутрішній поверхні правої палітурної кришки розташовується 30-сторінковий паперовий блокнот, обкладинка якого вставляється в спеціальний утримувач. Кожен аркуш у такому блокноті забезпечений лінією перфорації, що дозволяє зберігати рівний край при відриві. Взагалі кажучи, папір допускається використовувати будь-яку, головне, щоб вона вміщувалася в розміри робочої поверхні (з датчиками) – 148х210 мм, що відповідає міжнародним форматом А5, тобто, вдвічі складеного аркуша стандартного розміру А4. При цьому, загальна товщина стопки паперу не повинна перевищувати 5 мм, що відповідає приблизно 50 листів. Зауважимо, що вбудована в фоліант пам’ять розрахована на зберігання до 100 сторінок контенту.

Механічна кнопка, що служить для зміни сторінки, знаходиться лівіше робочої поверхні, між двома світлодіодними індикаторами – синьо-зеленим та оранжевим. Перший з них сигналізує про наявність живлення, зв’язуванні по Bluetooth і стан поточної сторінки (пустий або з контентом), а другий – про заряд або розряд батареї. Детальна розшифровка індикації наведена в посібнику.

На нижньому торці правою палітурної кришки, поряд з корінцем, помістили непримітний вимикач живлення. Перед початком роботи з пристроєм варто згадати про його існування. На верхньому торці цієї палітурної кришки microUSB для зарядки вбудованого акумулятора. Даних про його ємності немає, однак, виробник стверджує, що при 100% заповненні цієї батареї (помаранчевий світлодіод гасне) тривалість автономної роботи становить у середньому до 8 годин. Для зарядки рекомендують звичайний USB-порт комп’ютера, так що можна припустити, що максимальний струм при цьому не перевищує 500 мА.

На внутрішній стороні корінця знайшлося місце для зберігання пасивного цифрового пера Bamboo Spark, схожого на звичайну кулькову ручку. Для її кріплення використовується кліпса ковпачка. Нагадаємо, що цей стилус для своєї роботи не вимагає елементів живлення. Однак фірмові стрижні від Wacom доведеться міняти при постійному використанні приблизно раз на три місяці. Так що, з урахуванням двох запасних картриджі, чорнила з комплекту вистачить, як мінімум, на 9 місяців.

Як вже зазначалося, ліва внутрішня частина палітурної кришки відрізняється в залежності від моделі фоліанта Bamboo Spark. На тест нам дісталася версія для гаджетів (CDS600G).

 

Як це працює

Компанія Wacom подбала про сумісність Bamboo Spark не тільки з iOS – версії 8.0 і вище), але і Android-пристроями (версії 4.3 і вище). Для всіх них потрібна також підтримка бездротового інтерфейсу Bluetooth 4.0 Smart.

Для смартфонів і планшетів під управлінням Android Google Play пропонується безкоштовно завантажити однойменну програму – Bamboo Spark (на момент тестування версія 1.3.1). Після установки і запуску програми користувачеві відразу пропонують перейти до створення свого аккаунта в безкоштовному хмарному сховищі Wacom Cloud.

Після підтвердження активації в розпорядженні опиняються 5 ГБ безкоштовного сховища для синхронізованого контенту плюс можливість використання софта, також пов’язаного з Wacom Cloud.

Втім, створення облікового запису в “хмарі” можна відкласти, і відразу перейти до зв’язування з Bluetooth, наприклад, смартфона і Bamboo Spark. Цей процес супроводжують ілюстровані інструкції на екрані. Після їх виконання, включаючи вибір орієнтації робочої області “фоліанти”, все готово для створення першої замітки.

Про наповнення сторінки в пам’яті обкладинки вмістом сигналізує світлодіод, змінюючи свій колір з зеленого (харчування включено, сторінка порожня) на синій (харчування включено, є контент). По завершенні запису слід натиснути механічну кнопку зміни сторінки, після чого світлодіод змінює свій колір з синього на зелений. Нагадаємо ще раз, що при розриві зв’язку вбудована пам’ять дозволяє запам’ятовувати до 100 сторінок контенту. За замовчуванням, синхронізація між Bamboo Spark і смартфоном по Bluetooth виконується автоматично, в тому числі і після відновлення з’єднання.

В налаштуваннях (підрозділ Bamboo Spark) можна дізнатися про час останньої синхронізації з пристроєм, рівень заряду його вбудованого акумулятора, змінити обрану орієнтацію робочої поверхні, а також увімкнути або вимкнути) фонову синхронізацію. У свою чергу, в підрозділі Wacom Cloud зафіксований момент останньої синхронізації з “хмарою”, а також положення перемикачів активації такої синхронізації (включаючи підтвердження передачі даних через стільниковий зв’язок).

У додатку Bamboo Spark створену замітку можна домалювати, редагувати (прати), обертати,

ділити вміст однієї сторінки на кілька сторінок (з урахуванням порядку введення даних, відкочуючись за шкалою часу),

збирати разом відмічені сторінки.

Нарешті, замітку можна просто видалити. Крім того, передбачений її експорт у форматі WILL (Wacom Ink Layer Language), а також у вигляді зображення (JPG), документа (PDF) або тексту (бета версія).

З допомогою звичайного веб-браузера легко оперувати зі своїми нотатками, створеними в Bamboo Spark, на інтернет-порталі Inkspace (https://inkspace.wacom.com/), пов’язаному з хмарним сховищем. Причому робити це можна вже на ПК або ноутбуці.

Серед доступного софта для Wacom Cloud, крім іншого, також значаться Bamboo Paper і Dropzone.

 

Купівля, висновки

До переваг Wacom Bamboo Spark в першу чергу слід віднести зручний книжковий формат, а також використання практично будь-якого паперу. Варто також відзначити пасивне перо, не вимагає окремого живлення, і, що не менш важливо, загальну простоту роботи з пристроєм. Безумовним плюсом можна вважати сумісність з більшістю сучасних смартфонів і планшетів двох основних мобільних платформ (iOS і Android). Крім того, архівація контенту в хмарному сховищі Wacom Cloud дозволяє використовувати пов’язаний з ним софт, щоб, наприклад, отримати доступ до записів через веб-браузер на ПК або ноутбуці.

Особливих претензій до Bamboo Spark немає. Цей девайс впевнено справляється з одночасною оцифруванням рукописних заміток, що містять діаграми, малюнки і графіки. Що ж стосується розпізнавання тексту (підтримується російська мова), то воно ще в стадії бета-версії і залишає бажати кращого. Вважається, що Bamboo Spark може стати в нагоді людям різних професій – від дизайнерів і художників до бізнесменів і адвокатів. Однак попит на подібні пристрої навряд чи виявиться занадто помітним. За даними “Яндекс.Маркета”, на момент тестування ціна за Bamboo Spark, залежно від продавця і моделі, варіювалася від 12 990 до 17 990 рублів.

Оставить ответ