Огляд Wi-Fi роутера Archer C9: красивий і далекобійний

размещено в: Новости | 0
Огляд Wi-Fi роутера Archer C9: красивий і далекобійний
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Через півтора місяці після огляду роутера TP-Link Archer C7 до нашої редакції добрався і його старший товариш, Archer C9. Це топова модель в поточній споживчої лінійці роутерів TP-Link, яка має флагманськими можливостями, дизайном і, на жаль, флагманської ж ціною. Самий просунутий Wi-Fi маршрутизатор китайського виробника, що підтримує новий стандарт бездротових мереж Wi-Fi 802.11 ac, вивчили Вести.Hi-tech.

Якщо ви ще не знаєте, в чому плюси використання маршрутизатора з підтримкою Wi-Fi 802.11 ac, рекомендую прочитати наш огляд TP-Link Archer C7. Головне: він дозволяє пристрою підтримувати мережу Wi-Fi в частотному діапазоні 5 ГГц, який в умовах багатоквартирних міських будинків завантажений поки що набагато менше, ніж 2,4 ГГц, а, значить, сусідські роутери не будуть конкурувати з вашим за “частотний ресурс”.

Звичайно, ac-“вайфай” ще і швидше стандарту попереднього покоління – роутери з 802.11 n здатні максимум на 450 Мбіт/с, а для Archer C9, наприклад, заявлений “стеля” швидкості передачі в 1,9 Гбіт/с в двоканальному режимі (1,3 Гбіт/с на менш завантаженою частоті 5 ГГц і 600 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц). З мінусів – зона покриття “високочастотному діапазоні менше, і радіохвилі на такій частоті гірше проникають через стіни і перешкоди.

Дизайн, інтерфейси

Отже, Archer C9. Найдорожчий (близько 12 000 рублів за даними Яндекс.Маркета), функціональний і красивий з продаються сьогодні в Росії Wi-Fi-маршрутизатора TP-Link. Дизайн пристрою – білий глянсовий корпус у поєднанні з металевою рамкою-опорою, плавні обриси – вперше дозволяє задуматися про те, щоб не ховати роутер з очей геть, а поставити де-небудь на увазі у вітальні або кабінеті. Саме поставити – конструкція не передбачає інших способів установки. Хочете повісити Archer C9 на стіну? Не вийде.

Маршрутизатор оснащений відразу двома портами USB. Один, стандарту USB 3.0 з високою швидкістю передачі даних, підійде для підключення жорсткого диска з фільмами і музикою, другий, USB 2.0, наприклад, для принтера. Набір Ethernet-портів стандартний для топових роутерів – один WAN, 4 LAN, всі можуть передавати дані на швидкості до 1 гігабіта в секунду.

Головне якісна відмінність Archer C9 від більш дешевих представників лінійки роутерів з підтримкою 802.11 ac – підтримка технології Beamforming. Маршрутизатор з нею вміє визначати напрямок підключеного пристрою і посилювати (підлаштовуючи потрібним чином фазу і амплітуду радіохвиль від декількох антен) потужність безпровідного сигналу в його напрямку. Це підвищує швидкість передачі даних і усуває затримки.

Я порівняв рівень сигналу в точці з посередньою якістю Wi-Fi в 5 ГГц діапазоні у Archer C7 і Archer C9. Як з’ясувалося, при переході на Archer C9 він виріс завдяки Beamforming з -75 дБм в середньому до -60 -65 dbm – а пропускна здатність каналу збільшилася з максимум пари десятків до 300, а то і 600 мегабіт. Роутер у мене встановлений на горищі двоповерхового котеджу, до колишньої “проблемної” точки на кухні радіохвилям доводиться добиратися через два міжповерхові перекриття і несучу цегляну стіну.

Як з’ясувалося, площу покриття мережі у Archer C9 теж на висоті. Наприклад, сигнал, хоч і не дуже потужний, але цілком робочий (інтернет-серфінг, стрімінг музики, відео з YouTube в HD) без проблем ловиться в садовій альтанці в 60 метрах від місця установки роутера. Загалом, Archer C9 відмінно підійде як для багатоквартирного будинку, де перехід на мережу 5 ГГц дозволить позбутися перешкод, так і для більш просторого заміського житла – 2,4-ГГц мережа маршрутизатор вельми і вельми “далекобійна”.

Налаштування, веб-інтерфейс

У TP-Link постаралися максимально спростити первинну налаштування роутера, так що впоратися з нею повинен навіть недосвідчений користувач. Все що потрібно знати пароль від створюваної роутером за замовчуванням мережі (надрукований на задній панелі над Ethernet-портами) і параметри підключення до провайдера (логін, пароль, якщо потрібно – адресу сервера авторизації). Майстер налаштування поетапно запропонує ввести всі потрібні дані, задати новий пароль на доступ до веб-інтерфейсу, назвати і запаролити мережі Wi-Fi в двох діапазонах.

Поточна версія прошивки Archer C9 дозволяє на першому ж настроечном екрані перейти на російську мову, локалізація виконана в цілому якісно, хоча і не без пари орфографічних помилок. Веб-інтерфейс намальований у сучасному ключі, елементи великі, ламати очі не доведеться. Кожен розділ супроводжується вичерпно докладною довідкою. Розділів в режимі “Додаткові налаштування” відображається 11, “Базової налаштування” їх шість. Можна створювати гостьові мережі, управляти підключеними USB-пристроями, налаштовувати NAT-переадресацію, Інтернет-телебачення і т. п.

В Archer C9 реалізована повноцінна функція батьківського контролю. Можна вибрати режим “чорного списку” – коли заборонено лише доступ до зазначених сайтах, або “білого” – коли можна заходити лише на домени, зазначені в списку. Також є розклад, що дозволяє регулювати доступ певних пристроїв до Інтернету в конкретні години і дні тижня.

Управління зі смартфона

В огляді Archer C7 не знайшлося місця докладного розповіді про мобільному додатку TP-Link Tether, зараз ми це виправимо. Безкоштовна утиліта є у версіях для iOS і Android, і дозволяє налаштувати основні параметри роутера зі смартфона або планшета, підключеного до тієї ж мережі Wi-Fi. Додаток автоматично виявляє роутер, а після підключення до нього (важливо пам’ятати логін і пароль від веб-інтерфейсу) відображає схему мережі зі всіма підключеними пристроями. Для кожного з них можна переглянути тип підключення, MAC – і IP-адреси, заборонити клієнту доступ до мережі.

Налаштування роутера знаходяться на вкладці “Керування” – можна перейменовувати і включати/відключати мережі в діапазоні 2,4 і 5 ГГц, активувати гостьові мережі, “батьківський контроль”, задавати параметри доступу до провайдера і перезавантажувати маршрутизатор. Так, в “просунутому” режимі веб-інтерфейсу Archer C9 налаштувань більше, але переважній більшості користувачів напевно буде достатньо тих, що є в мобільному додатку. Загалом, TP-Link Tether – дуже зручна штука.

Купівля, висновки

Поки що продаж TP-Link Archer C9 почав лише один російський рітейлер, ціна становить 11 990 рублів. При цьому всім купили надається в подарунок два місяці підписки на онлайн-кінотеатр ivi.ru. Аналогічний за характеристиками роутер від ASUS з підтримкою 802.11 ac і Beamforming варто навіть в самих “дешевих” магазинах на тисячу рублів дорожче, ціни на пристрої D-Link або Netgear ще вище. Так що, хоча Archer C9 і не самий дешевий роутер з підтримкою самого сучасного та швидкого стандарту Wi-Fi, серед порівнянних по функціональності моделей він найбільш доступний.

Якщо вам важливий дизайн, максимальна швидкість і надійність роботи, а також зручність налаштування і управління бездротовою мережею, Archer C9 стане відмінною інвестицією на багато років вперед. З мінусів варто відзначити неможливість повісити пристрій на стіну і регулювати яскравість блакитних індикаторів – якщо пристрій встановлено в житловому приміщенні, в темряві вони можуть зліпити очі. Загалом, якщо хочете ґрунтовно оновити бездротову мережу у себе вдома – Archer C9 представляється досить непоганим варіантом.

Оставить ответ