ООН визнала позбавлення інтернету порушенням прав людини

размещено в: Новости | 0
ООН визнала позбавлення інтернету порушенням прав людини
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Рада з прав людини Організації об’єднаних націй (ООН) прийняла рекомендаційну резолюцію, що засуджує держави, які навмисно обмежують своїм громадянам доступ до Інтернету. Резолюція спирається на попередні заяви, що стосуються “онлайн-прав”, і відображає незмінну позицію ООН щодо того, що “права, якими люди володіють в офлайні, також повинні бути захищені в онлайні”.

Особливий акцент організація робить на свободу слова — право, згаданому в статті 19 Загальної декларації прав людини. Текст резолюції був узгоджений в минулу п’ятницю, однак досягти консенсусу їм не вдалося: проти фінального варіанту документу виступили такі країни, як Росія, Китай, Саудівська Аравія, ПАР та Індія. Ці держави зажадали від РПЛ ООН виключити з резолюції уривок, в якому йдеться про “беззастережне засудження заходів щодо умисного обмеження або блокування доступу до інформації, розміщеної в онлайні”.

Затверджена РПЛ ООН резолюція носить рекомендаційний характер: вона не має юридичної сили і не є обов’язковою до виконання країнами-членами ООН. Тим не менш, вона здатна чинити тиск на уряди і висловити підтримку захисникам цифрових прав людини по всьому світу.

Останнім часом правлячі кола деяких держав все частіше позбавляють населення доступу до Мережі, навіть самим незначним приводів. Організація Access Now за минулий рік зафіксувала щонайменше 15 випадків інтернет-відключень по всьому світу, за 2016-й — не менш 20-в. Наприклад, місяць тому в Туреччині після терактів в аеропорту Стамбула були заборонений доступ до соцмедіа, в Бахрейні та Індії — відключений мобільний інтернет після місцевих протестів, а влада Алжиру щоб уникнути списування заблокували соцмережі на час шкільних іспитів.

Джерело: The Verge

Оставить ответ