OpenBazaar: анонімний онлайн-ринок, який неможливо закрити

размещено в: Новости | 0
OpenBazaar: анонімний онлайн-ринок, який неможливо закрити
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

В Мережі почала роботу торгова майданчик OpenBazaar, яка поставила перед собою завдання стати в один ряд з такими гігантами інтернет-комерції, як Amazon чи eBay. Нова платформа володіє двома важливими особливостями. По-перше, всі розрахунки на OpenBazaar проводяться за допомогою “кріптовалюти” Bitcoin, що забезпечує анонімність платежів.

По-друге, в основі майданчика лежить пиринговая мережу. Подібно файлообмінного протоколу BitTorrent, онлайн-ринок являє собою децентралізовану систему, у якій немає єдиного сервера або конкретного власника. Вона складається з десятків незалежних вузлів, рассосредоточенных по всьому світу, а все листування і трафік шифруються.

Так, OpenBazaar неможливо закрити або піддати цензурі, а його користувачі зберігають повне інкогніто. Навіть якщо хтось із них буде заарештований на незаконну торгівлю, це ніяк не торкнеться інших учасників.

Продавці і покупці можуть вільно розміщувати будь-які товари і торгувати між собою безпосередньо, без будь-яких посередників. “Все, що вам потрібно, — це відправити комусь посилання і пароль, — сказав розробник Сем Паттерсон, — А оплату ви отримаєте у биткоинах”. За його словами, з творцями OpenBazaar вже зв’язалася “сотні” потенційних партнерів.

Вперше про децентралізоване ринку (тоді — DarkMarket) стало відомо в 2014 році. Незабаром проект перейшов до підприємця Брайна Хоффману, який перейменував його в OpenBazaar і почав шукати інвесторів. А вже в червні майданчик привернула мільйон доларів від венчурних фірм Union Square Ventures і Andreessen Horowitz.

Пробна версія OpenBazaar вийшла в березні. Реліз відбувся “теснете” — тестової мережі Bitcoin, яка дозволила майбутнім учасникам оцінити всі можливості анонімного онлайн-ринку. В цілому, випробування OpenBazaar дуже успішно: за місяць програму завантажили більше 25 тисяч разів, а користувачі розмістили близько 3 тисячі товарів.

Джерело: The Daily Dot

Оставить ответ