Oracle відмовиться від плагін Java для браузерів

размещено в: Новости | 0
Oracle відмовиться від плагін Java для браузерів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Oracle оголосила про намір припинити підтримку браузерного плагін Java — улюбленою мішенню для хакерів. Модуль, сказано у блозі Java Platform Group, відправлять на пенсію приблизно через рік, з появою Java 9. Також технологія буде прибрана з Oracle JDK та JRE в майбутніх релізах Java SE.

Міні-програми, написані на мові програмування Java, часто використовуються для відображення інтерактивного вмісту на сайтах (наприклад, в онлайн-іграх). Перевага Java-аплетів в тому, що вони не залежать від конкретної платформи і, при наявності встановленого плагіна, можуть виконуватися у всіх популярних браузерах. Тим не менш, продукт Oracle регулярно піддають критиці за велику кількість вразливостей, що виникають із завидною постійністю, а саму компанію — за повільну реакцію на випуск “латок”.

Як повідомляється на сайті Oracle, плагін буде вилучено з Java Development Kit (JDK) 9, реліз якого запланований на березень 2017 року. В якості альтернативи розробникам пропонується перейти з Java-аплетів, додатків Java Web Start, які можуть запускатися в браузерах без установки плагіна.

Відмова від Java настане раніше, ніж Oracle припинить постачання “дірявого” плагіна. Компанія Mozilla, розробник браузера Firefox, раніше оголосила про плани позбутися підтримки Java до кінця 2016 року, а Google ще у вересні відключила можливість запуску Chrome цього та інших модулів (у тому числі Silverlight), використовують застарілий стандарт Netscape Plugin Application Programming Interface (NPAPI). Більш того, плагіни також перестав підтримувати браузер Microsoft Edge, що прийшов на зміну Internet Explorer.

Джерело: блог Oracle

Оставить ответ