“Патентний троль” відсудив у Apple $625 млн

размещено в: Новости | 0
“Патентний троль” відсудив у Apple $625 млн
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Федеральний суд Східного округу штату Техас у США визнав компанію Apple винною в порушенні патентів, що належать VirnetX, і зобов’язав її виплатити $625,6 млн, повідомляє “Вести Економіка”. Зокрема, суд вирішив, що каліфорнійська корпорація без дозволу використала належну VirnetX інтелектуальну власність при створенні програми для відеодзвінків FaceTime і мобільного чату iMessage.

Вперше VirnetX звернулася в суд в 2012 р. Вона звинувачувала Apple в незаконному використанні запатентованих нею безпечних технологій комунікацій. Тоді суд зобов’язав Apple виплатити VirnetX $368,2 млн. Проте апеляційний суд згодом відхилив дане рішення.

“Яблучна” корпорація заявила, що “здивована і розчарована рішенням суду та має намір його оскаржити, повідомив її представник виданню The Wall Street Journal. Він додав, що подібні судові прецеденти служать зайвим доказом того, що патентне законодавство гостро потребує реформи.

Спочатку сума повторного позову, поданого в січні 2016 р. становила $532 млн. Вона виросла після того як з’ясувалося, що Apple до цих пір продовжує незаконно використовувати технології VirnetX.

Займається ліцензуванням інтелектуальної власності компанія VirnetX розташована в штаті Невада і володіє великим портфелем патентів на різні технології – такі фірми, які заробляють на патентних позови до великим корпораціям, називають “патентними тролями”. Раніше VirnetX вже вела судові позови з такими корпораціями, як Microsoft, Cisco та іншими. Першою, зокрема, довелося виплатити невадской компанії більше $200 млн у рамках розгляду у зв’язку з порушеннями патентів на технології, використовувані в Skype.

Apple же неодноразово притягувалася за звинуваченням у порушенні патентних прав інших розробників. Зокрема, у жовтні 2015 р. суд зобов’язав її виплатити $234 млн за незаконне використання технологій процесорів дослідному фонду випускників Вісконсіна.

Джерело: Вести Економіка

Оставить ответ