Перша гонка автомобілів-роботів Roborace закінчилася аварією

размещено в: Новости | 0
Перша гонка автомобілів-роботів Roborace закінчилася аварією
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Позавчора, в рамках чемпіонату перегонів електричних автомобілів Formula E Buenos Aires ePrix, був проведений перший в історії заїзд в рамках гонки Roborace, гонки, в якій беруть участь самокеровані автомобілі-роботи.

Ці перегони є свого роду випробувальним полігоном для бурхливо розвивається в даний час направлення автомобілів-роботів, адже систем управління автомобілями, що рухаються на максимальній швидкості, потрібно приймати правильні рішення за малі частки секунди.

В рамках гонки на трасу вийшли лише два автомобіля серії “Devbots”, які є вже другим варіантом гоночних автомобілів-роботів. Перший же варіант, розроблений конструктором Даніелем Саймоном (Daniel Simon), який носить назву “Robocar”, так і залишається поки ще є концептом, практичне втілення якого відбудеться тільки у майбутньому. Звичайно, автомобілі Devbots виглядають не настільки футуристично і вражаюче, як Robocar, але вони можуть перевозити людини в кабіні, який може перемикатися між ручним і автоматичним способом управління, що, в свою чергу, надає розробникам більшу гнучкість під час проведення випробувань.

Під час першої гонки була досягнута найвища швидкість, коли-небудь розвинена автомобілем-роботом. Максимальна швидкість руху склала 185 кілометрів на годину, у той час як на автомобілях була встановлена межа обмеження швидкості в 320 кілометрів на годину, як і в автомобілях гонок Formula E. Але найдивовижнішим є те, що комп’ютери та програмне забезпечення все ж впоралися зі своїм завданням і змогли забезпечити управління автомобілями на такій високій швидкості.

На жаль, на одному з поворотів автомобіль Devbot 2 не втримався на дорозі і врізався в огорожу траси, отримавши серйозні пошкодження. Автомобілю Devbot 1 вдалося успішно закінчити гонку і він став першим в історії переможцем перегонів серії Roborace. По всій видимості, організатори перегонів ” Roborace не збираються надавати широкому розголосу стався випадок. Поки ще не опубліковано жодного офіційного відео, а короткі ролики і знімки були зроблені журналістами, які перебували в той час недалеко від гоночної траси.

Нагадаємо нашим читачам, що розвиток даного напрямку має, в кінцевому рахунку, привести до появи нової ліги автоспорту, в якій братимуть участь команди з однаковими автомобілями-роботами. Різниця буде полягати лише в програмному забезпеченні, завантаженому в комп’ютери автомобілів. Недавня гонка являє собою старт практично нескінченного процесу розробки-налагодження вищезазначеного програмного забезпечення, а самим значним успіхом даного заходу став тест на реакцію системи управління автомобілів на раптово з’явилося на трасі перешкоду.

Оставить ответ