Першому в світі інтернет-сайту виповнилося 25 років

размещено в: Новости | 0
Першому в світі інтернет-сайту виповнилося 25 років
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

25 років виповнилося з того дня, як в Інтернеті з’явився перший сайт. Він був присвячений розробленим Тімом Бернерсом-Лі проектом World Wide Web (Всесвітня павутина”) і працював на особистому комп’ютері вченого в Церні (Європейському центрі ядерних досліджень).

В той момент сайт ще не був по-справжньому публічним (це станеться в серпні 1991-го) і містив інформацію про принципи роботи інформаційних систем, що використовують гіпертекст. Він працював на комп’ютері, випущеному NeXT — компанією, створеної Стівом Джобсом після відходу з Apple.

Проект WWW був початково задуманий як система для автоматичного обміну інформацією між ученими в університетах і дослідницьких інститутах по всьому світу. На першому в Мережі сайті розповідалося, як отримати доступ до розміщених іншими користувачами “павутини” документам та як створити власний сервер.

Читайте також: Підсумки-2015: інноваційні гаджети

Однак по-справжньому початок Інтернет-буму було покладено 30 квітня 1993-го — в цей день вихідний код проекту був відкритий ЦЕРН для всіх бажаючих. У жовтні 1994-го Тім Бернерс-Лі заснував World Wide Web Consortium (W3C), який очолює і донині.

Джерело: Twitter CERN

Оставить ответ