Петербурзькі студенти виграли чемпіонат світу з програмування

размещено в: Новости | 0
Петербурзькі студенти виграли чемпіонат світу з програмування
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Автор: Дмитро Ніколаєв, “Вісті”

Російські студенти — найкращі програмісти у світі. Вони виграли чемпіонат з програмування. Команда з Санкт-Петербурга не залишила шансів суперникам з університетів Шанхаю, Гарварду та інших найсильніших вузів світу.

Студенти Санкт-Петербурзького державного університету в черговий раз стали чемпіонами світу з програмування.

Команда з трьох чоловік упродовж 5 годин повинна була вирішити певний набір вкрай складних завдань. Для перемоги потрібно правильно виконати максимальну кількість завдань за мінімальні терміни лише на одному комп’ютері. І наші студенти впоралися з цим завданням краще за всіх.

Друге місце зайняв Шанхайський університет транспорту, третє – Гарвард. У цьому році від Росії у чемпіонаті взяли участь 12 команд, при цьому цілих 5 з них увійшли в десятку кращих.

“У нас дуже сильний регіон. Росія, як правило, виступає дуже добре. В цьому році п’ять команд в десятці кращих. В принципі, могло бути і шість. У однієї з команд на рівні, за яким вони могли пройти в фінал, щось не заладилося, і вони одне завдання не здали. Загалом, це типова ситуація: у нас дуже хороша система підготовки. У нас регулярно проводяться збори в Петрозаводську і в Москві. Тому команди спілкуються один з одним, обмінюються новими знахідками. І, можна сказати, йдуть попереду планети всієї, що ми в черговий раз підтвердили”, — повідомив Андрій Лопатін, тренер команди Спбду з програмування.

Географія наших учасників досить широка – високі місця зайняли студенти не тільки з Санкт-Петербурга, але ще і з Москви, Єкатеринбурга і Нижнього Новгорода. Більш того, за останні десять років росіяни стають чемпіонами світу вже сьомий раз. Причому останні п’ять років поспіль вони опинялися серед переможців.

Для Спбду ця перемога — вже четверта, студенти цього вузу вигравали у 2000 та 2001 роках, коли за них грали Микола Дуров і Андрій Лопатін, які згодом стали провідними розробниками «ВКонтакте», а також в 2014 році.

Чемпіонат, який проходив на таїландському острові Пхукет, щорічно проводить Міжнародна асоціація обчислювальної техніки. Цього року у фіналі зустрілися 128 команд, брали участь більше сорока тисяч студентів зі ста двох країн.

 

Оставить ответ