Під поверхнею Енцелада ховається теплий океан

размещено в: Новости | 0
Під поверхнею Енцелада ховається теплий океан
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Національне управління США з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) повідомляє про те, що вченим вдалося отримати нові дані про структуру Енцелада — шостого за розміром супутника Сатурна.

Енцелад був відкритий ще в 1789 році Вільямом Гершелем. Однак ця геологічно активна супутник Сатурна залишалася маловивченою до початку 1980-х, коли з нею зблизилися два міжпланетних зонда «Вояджер». Їх знімки дозволили визначити діаметр супутника (близько 500 км) і виявити, що поверхня Енцелада відображає майже весь падаючий на неї сонячне світло.

У 2015-му експерти NASA оголосили, що під поверхнею Енцелада ховається глобальний океан, що вкриває всю площу супутника. Такий висновок був зроблений на основі даних, отриманих від міжпланетної станції Cassini. Згідно з результатами досліджень, океан з рідкої водою розташовується між твердим ядром Енцелада і зовнішньої крижаною кіркою.

І ось тепер повідомляється, що цей глобальний водойма в південній полярній області знаходиться набагато ближче до поверхні супутника, ніж передбачалося раніше. Мова йде приблизно про 3-5 км. Причому зібрані дані вказують на те, що океан є досить теплим, а значить, в ньому можуть існувати умови для підтримки життя.

Завдяки станції «Кассіні» вчені отримали масу важливої інформації про Енцеладі і якісні знімки поверхні цієї сатурнианской місяця. На фотографіях добре видно різні типи ландшафту. Зокрема, в області північного полюса Енцелада присутні кратери різного розміру, пересічні ущелини і ребристі ділянки.

Оставить ответ