Підбірка кращих бірж криптовалюта – де вигідніше продати, купити або обміняти біткоіни і інші валюти

размещено в: Криптовалюта | 0
Підбірка кращих бірж криптовалюта – де вигідніше продати, купити або обміняти біткоіни і інші валюти
93 голосов, 4.80 общий. рейтинг (95% сумма)

Ринок криптовалют істотно відрізняється від інших валютних ринків насамперед тим, що тут все як би неофіційно. Криптовалюта на даному етапі свого розвитку нічим не підкріплена і за нею ніхто не стоїть (ні держава, ні інші структури). Однак, це зовсім не заважає мільйонам людей непогано заробляти на біткоіни, лайткоінах, ефірах та інших кріптогрошей.

352011c90cb1723283e2cc67e1a9358c

Одним з найпотужніших інструментів заробітку є біржі криптовалюта. Так, вони теж все неофіційні (інших і бути не може, бо так уже влаштована блокчейн, що його ніхто не контролює), але проходять через них грошові обороти вражають уяву.

Багато, хто в темі, саме біржі (замість або разом з обмінниками криптовалюта) використовують для покупки, продажу та обміну біткоіни на інші види віртуальних валют або звичайні (фіатние) гроші. Тут, правда, все трохи складніше, ніж в обмінниках, але при певній вправності можна іноді заощадити при обміні або заробити на спекуляціях

Що таке біржі криптовалюта і чим вони кращі за обмінників?

Природним чином над неосяжним морем криптовалюта виникло безліч сервісів спрямованих на роботу з цими валютами. В основному ці сервіси являють собою або обмінники, або біржі. І тих, і інших на ринку вже багато сотень, та тут ще не зрозуміло, чим одне відрізняється від іншого.

Насправді, наприклад, поміняти біткоіни на Ківі можна як в обміннику, так і на біржі (іноді навіть за однаковим курсом). Та й зворотна операція теж доступна буде і там, і там. У чому ж відмінність? Навіщо потрібні біржі, якщо є хмара обмінників? Тим більше, що є сервіси моніторингу кращих курсів обміну:

КурсЕксперт

BestChange
У чому фішка бірж? Якщо говорити коротко, то вигідний обмін – це біржа, а обмін оперативний – це обмінник. Якщо хочете заощадити і у вас є час розбиратися, а так само є можливість почекати, поки надійде вигідна пропозиція – вам краще підійде біржа. Немає часу – шукайте кращий за курсом обмінник (тут і тут).

Тепер по суті. Біржа просто надає площадку для здійснення операцій з багатьох напрямків обміну (за якими саме – залежить від конкретно обраної вами біржі). Самі обміни відбуваються між учасниками біржі, а вона сама потрібна для того, щоб людей звести і дати гарантію того, що операція пройде чесно. На цьому, власне, біржа і заробляє, беручи частку відсотка від усіх проведених через неї угод.

Ви, як учасник біржі, будете вільні за потрібною вам напрямку обміну або прийняти одну з уже наявних заявок (ордерів), або створити свою заявку (на потрібних вам умовах) і чекати, поки хтось захоче по ній зробити з вами угоду. Перший варіант дозволяє угоду провести швидко, але другий варіант, замість втрати часу на очікування, дає шанс провести обмін за більш вигідним вам курсу. Ось і все, а інше вже деталі, які на різних біржах можуть різнитися.

А як справа проходить в обміннику? Тут ви вже взаємодієте безпосередньо з самим сервісом (а не з іншими людьми, як на біржі). Курс обміну заданий жорстко і в рамках одного обмінника змінити його на краще для вас сторону можна буде тільки умовивши адміністрацію піти вам на зустріч. Хоча, ви вільні просто вибрати інший обмінник з більш вигідним для вас курсом, але тільки не потрібно забувати перевіряти його через згадані трохи вище сервіси моніторингу (повторюся – тут і тут).

Власники обменнікіков заробляють на комісії, яка з вас утримується при проведенні операції і від її розміру часто і залежить ваша вигода. Як правило, курс покупки біткоіни в обмінниках досить привабливий, а ось курси його продажу або курси інших криптовалюта можуть бути вже не стільки оптимальні, як на кращих біржах представлених нижче.

Так що робіть висновки на власному досвіді. Ще варто врахувати, що в деяких обмінниках є накопичувальна знижка «за обсяги», наприклад, в цих:

60сек
BaksMan
Ychanger
24PayBank
ProstoCash
WMGlobus
Xchange

До того ж, іноді динаміка природного зміни курсу біткоіни, лайткоіна, ефіріума і інших криптовалюта настільки стрімка, що чекаючи на біржі обміну за кращим курсом можна упустити момент, коли можна було б в будь-якому обміннику купити цю ж кількість крипти, але значно дешевше.

Це властивість криптовалюта – висока волотильність, тобто нестабільність курсу, яке стоїть теж враховувати. Але саме це і приваблює сюди людей, бо де ще можна отримати 5000% доходу за рік? Однак і висока ризикованість вкладень теж є невід’ємною рисою заробітку на біткоіни (і іже з ними), бо, по суті, це все схоже на довгограючий хайп, тобто міхур, який коли-небудь лопне (та й хоча б якщо просто злегка здметься).

Так само варто підкреслити, що гроші на біржу можна вводити заздалегідь (обумовленими способами, які, до речі, можуть стати вирішальним фактором при виборі біржі для роботи). Тому обміни тут можна проводити миттєво (поки курс не поскакав). Багато ж обмінники миттєвості забезпечити не можуть. Виходить, що на більшості бірж у вас з’являється як би віртуальний гаманець (типу ЯД або Ківі), який додає оперативності в роботу, особливо важливу для проведення успішних спекуляцій.

Що стосується надійності. Біржі по свій суті є більш серйозним сервісом, який по ідеї повинен володіти більшою надійністю, ніж обмінник (вони виступають у різних вагових категоріях). В принципі це так, але навіть топові біржі іноді все одно закриваються (як, наприклад, BTC-e, Bter і BTCChina). Та й проектів націлених на обман тут теж вистачає, хоча їх і не так багато, як серед обмінників.

Трохи нижче я наведу список 10 бірж криптовалюта, які, на мій погляд, найкраще підходять для роботи в них жителям рунета. Біржа – це все-таки дуже тонкий і чутливий інструмент, тому краще працювати в ній з підтримкою рідної мови, щоб не виникало ще і проблем з комунікацій.

Так само є і ряд інших нюансів, які я враховував. Наприклад, популярна біржа Poloniex ввела санкції для росіян і заблокувала для них висновок гроші. Вам це треба? Мені немає, тому на неї увагу в цьому огляді не звертаємо (вона у нас під санкціями). Є проблема і з китайськими біржами – деякі з них можуть закритися найближчим часом за рішенням влади.

Знову ж, наведений нижче список бірж криптовалюта – це не істина в останній інстанції і я буду радий прислухатися до вашим коментарям, вносячи правки в цей список (тим більше, що з часом це все одно доведеться робити). Ну, да ладно, менше слів – більше діла.

Біржа №1- EXMO

EXMO – напевно, сама адаптована для російськомовного користувача біржа (русифікована повністю від інтерфейсу до техпідтримки). Крім цього є маса варіантів введення грошей (фіатних, тобто рублів, доларів, євро) включає такі популярні в рунеті платіжні системи, як Ківі і Яндекса Гроші, а так само не менш популярні Skrill, Perfect Money, OKPAY, Payeer і Payza .

Фото покупки биткоина через биржу

Для введення так само можна використовувати і криптовалюта Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Dash, Ethereum і EX-CODE (коди самої біржі EXMO, які являють собою щось на кшталт зашифрованістю платіжного доручення).

Варіанти виведення грошей з біржі теж досить різноманітні, і крім згаданих вище платіжних систем Ківі і ЯД, додадуться Вебмані, рахунки карт Viza / Mastercard і баланс вашого телефону в операторів MTC, Білайн і Мегафон. Щось вам вже обов’язково підійде. Для введення / виводу з деяких напрямків (банківський рахунок або карта, Skrill) може знадобитися верифікація (підтвердження особи).

Комісії за введення і виведення можна подивитися на сторінці за посиланням. Загальна комісія за операцію становить 0.2%, що є середньою по ринку величиною. Якщо обсяги, з якими ви будете працювати на біржі, будуть суттєвими, то частина (від 10 до 60 відсотків) комісії вам буде повертатися за принципом Cashback.

Для недосвідчених користувачів і тих, кому потрібно тільки по швидкому обміняти криптовалюта, передбачений режим «Обмін» (з верхнього меню), де по суті реалізований найпростіший обмінник (правда, кошти беруться з вашого рахунку на цій біржі), про які я вже докладно говорив в однойменній статті на цьому блозі. Вигідний курс обміну в EXMO – вирішувати вам (можна провести порівняння з деякими іншими популярними обмінниками).

Перед початком роботи настійно раджу ознайомитися з матеріалами FAQ, де досить швидко можна зрозуміти що до чого навіть не маючи за плечима досвіду роботи на подібних біржах криптовалюта. Ну, ось ще й відео можна подивитися наведене вище, щоб зробити «швидкий старт».

№2 – BitFlip

BitFlip – молода, але амбітна біржа від вітчизняних розробників. Я про неї писав у статті «Як інвестувати в біткоіни або біржа BitFlip». Працюють вони з популярними криптовалюта Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), DASH і Dogecoin (DOGE).
Крпітобіржа BitFlip

Значення комісії генерується динамічно на основі обсягів угод трейдера за останні 30 днів. Чим більше торгуєте, тим комісія стає менше.

Значення комісії на біржі бітфліт  як новачкам, потрібно залучати клієнтів, і роблять вони це за допомогою низьких комісій на угоду і введення виведення. Поповнювати рахунок в біржі можна Яндекс Грошима, Ківі, вебмані, Пейєра, а так само з ряду інших платіжних систем.

Крипто-біржа №3 – Binance

Binance – з’явилася тільки в 2017 році, але вже встигла завоювати високу популярність серед трейдерів (відразу увійшла в топ кращих). Спочатку вона створювалася професіоналами під сучасні вимоги ринку. Розміщується вона в Гонконзі і підпорядковується його законодавству.

Binance (байненс) відрізняється від своїх конкурентів насамперед швидкістю роботи (швидким проведенням великої кількості одночасних транзакцій). Так само у неї досить низька комісія на тлі конкурентів – 0,1%. І при цьому дотримуються високі стандарти безпеки, без яких неможливо зараз домогтися успіху на ринку криптовалюта.

З біржею можна працювати і з телефону, що підвищує зручність і ефективність. Є підтримка російської мови в інтерфейсі (можливо, що і в техпідтримку, але мені поки не доводилося це перевіряти). Взагалі, все це не так сильно дивує, бо раніше власники займалися розробкою ПЗ для подібних бірж і ось тепер вирішили викотити свій власний продукт.

Тут можна торгувати дуже великою кількістю монет включаючи BTC, ETH, LTC і BNB. Остання являє собою власні маркери (щось на зразок криптовалюта для внутрішнього користування) під назвою Binance Coin, які знаходяться в обігу тільки на цій біржі і призначені для зручності проведення операцій (якщо ними оплачувати комісію, то будете отримувати пристойну знижку – платити 0.05% замість 0.1%).
Binance стимулює торгівлю не тільки зручним інтерфейсом, але і постійними конкурсами з роздачею монет активним учасникам біржі. В основному, подібні конкурси проводяться для активізації торгів за новими моментами. До речі, яку саме нову торгову пару додати вирішують за результатами голосування учасників, що є гуд.

№4 – біржа криптовалюта KuCoin

KuCoin – зовсім молода гонконгська біткоіни-біржа з ​​відмінним інтерфейсом, але, на жаль, дуже коряво перекладена на російську мову (краще переключитися на англійську). В іншому ж все дуже гідно.

Зараз вона стрімко набирає обертів (добовий обсяг торгів вимірюється вже сотнями мільйонів доларів) і це не дивно, бо команда розробників тут підібралася досить серйозна і авторитетна.
Торгувати на KuCoin можна ETH, LTC, NEO / GAS, OMG, QTUM, PAY, CVC, EOS, SNT, KNC, BTM, BHC і рядом інших криптовалюта, список яких постійно поповнюється. Комісія за операцію мінімальна, але вона може бути знижена ще вдвічі, якщо оплачувати її їх власними токенами під назвою Kucoin Shares (KCS). Введення / висновок дуже швидкі. Виконання ордерів моментальне.

Власникам кріптоденег NEO буде приємно дізнатися, що в KuCoin за їх зберігання нараховуються токени GAS в кінці місяця. А взагалі, враження від цієї біржі вельми позитивні і її успіхи цілком закономірні. Хочу також звернути вашу увагу на те, що їх токени Kucoin Shares (внутрішня валюта) самі по собі можуть стати хорошим вкладенням грошей, бо ростуть в ціні як на дріжджах.

BitMEX – гонконгська офіційно зареєстрована біржа криптовалюта призначена для активної гри (заробіток на спекуляціях). Хто знає що таке маржинальна торгівля і кредитне плече (тут воно, до речі, має стелю в x100) – вам однозначно сюди. Є підтримка російської мови.

Біржа криптовалюта BitMEX

Біржа BITMEX  працює з такими популярними криптовалюта, як Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Monero, Ripple, Augur, Litecoin, Factom і Dash. Дуже цікавий продукт, який нещодавно отримав російськомовну підтримку. Раджу спробувати.

Ще 5 кріптобірж, які варто дізнатися ближче

LocalBitcoins – ще одна локалізована під російськомовного користувача біржа. Якщо росіянин за замовчуванням не включився, то це можна буде зробити прокрутивши сторінку до кінця і знайшовши потрібний пункт в меню справа внизу. Ну, розберетеся.
Переключити інтерфейс біткоіни біржі Localbitcoins на російську мову

Принцип її роботи істотно відрізняється від розглянутого вище. Тут гроші, по суті, в біржу не вводяться і не виводяться, а здійснюється прямий обмін з контрагентом (таким же як ви користувачем). Причому проходить це все вручну. Ви вибираєте потрібну вам заявку, уважно ознайомлюватися з пропонованими умовами угоди, проводите оплату за вказаними реквізитами та чекаєте відповідної оплати від контрагента.

Навіщо ж тоді використовувати цю біржу, якщо все так довго? Ну, її перевага випливає з назви Localbitcoins, що означає обмін біткоіни на ту валюту або електронні гроші, які використовуються у вашій країні і які зручніше особисто вам. Хочете отримати Ківі в обмін на ваші BTC? Да без проблем. Можна і Отрути отримати, і, навпаки, поміняти наявні у вас Яндекс гроші на біткоіни. По кожному такому локальному напрямку ви знайде безліч пропозицій.

Вам залишиться тільки вибрати найбільш вигідне і надійне. Останнє можна оцінити за кількістю проведених контрагентом угод (перше число в дужках після никнейма) і відсотку успішно завершених операцій (друга цифра – в ідеалі 100%).

біржа LocalBitcoins

Дана біткоіни-біржа по суті реалізує принцип p2p, тобто прямий обмін між людьми (трейдерами).

Біржа виступає гарантом угоди (за це з людини створив оголошення береться 1% від суми угоди), тобто дає захист від шахрайства. Робиться це за рахунок депонування біткоіни на рахунку продавця, створюючи гарантію для покупця на випадок нечесності продавця. Після оплати покупцем біткоіни ці кошти перейдуть до нього, навіть якщо продавець втече.

Правда, на так звані «місцеві угоди» в LocalBitcoins гарантії вже не поширюються (це коли ви фізично зустрічаєтеся з продавцем або покупцем, що живуть з вам в одному місті, і ведете розрахунок готівкою).

Купити біткоіни за готівку через біржу Localbitcoins

Подробиці читайте в розділі ЧаВо, який теж переведений на російську мову. В взагалі, це дуже цікавий проект популярний у всьому світі і має дуже великий оборот.

Mercatox – біржа досить молода, але швидко зростаюча. Інтерфейс та технічна підтримка мають повну російськомовну локалізацію, тому її цілком можна рекомендувати новачкам.
Можливості кріптовалютной біржі Mercatox

Працює з наступними кріптовалютнимі парами: EOS, Zcash, Litecoin, OmiseGO, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash і Monero. Введення і виведення коштів крім кріптокошельков можливий з (на) Qiwi, Яндекс.Деньги, Okpay і Perfect Money. Банківські карти і платежі, як я зрозумів, поки не підтримує. Комісія помірна.

Інтерфейс у біржі, на мій погляд, простий і зрозумілий. Існує вона на ринку з другої половини 2016 року, що за мірками криптовалюта вік цілком достатній. Нарікань на неї особливих немає. Обсяги торгів і кількість учасників уже задоволене велике (не дивлячись на молодий вік). Сама по собі вона добре захищена, у всякому разі наполегливо просять використовувати подвійну авторизацію (через SMS або додаток Google Authenticator).

Функціонал в Mercatox вже досить багатий, але в майбутньому розробники хочуть зробити з неї такий собі універсальний комбайн поєднує функціонал всіх популярних бірж (і прямий обмін типу Р2Р, і кредитування, і можливість працювати з усіма існуючими типами грошей). Щось з цього вже реалізовано в повному обсязі, а щось поки знаходиться в стадії бета-тестування.

LiveCoin – ще одна дружня російськомовному користувачеві біржа (включаючи російськомовну техпідтримку і прийом готівки), яка дозволяє працювати з величезним числом валютних пар (понад 260 на даний момент). Що приємно, верифікація аккаунта потрібно тільки в тому випадку, якщо ви плануєте поповнювати рахунок банківськими переказами. А ось у всіх інших випадках можна залишитися анонімом (кому-то це може бути важливо).
Кріптовалютная біржа LiveCoin

Варіантів введення / виведення грошових коштів на рахунок в біржі не так багато, як в EXMO, але цілком достатньо (OkPay, Payeer, Capitalist, PerfectMoney, банківський рахунок і плюс ще близько сотні різних криптовалюта). Що примітно, є можливість для жителів Росії і України внести гроші готівкою через кур’єра.

Способи введення грошей в кріптовалютную біржу LiveCoin

Серед плюсів можна відзначити вже згаданий вище розуміє російську душу саппорт, а так само зручність навігації по біржі (хоча все це індивідуально). Ще є можливість використання так званих ваучерів LIVECOIN CODE, які можна буде вільно обміняти в багатьох партнерських обмінниках. Тобто можна їх купити в цих обмінниках, а потім погасити на даній біржі для поповнення поточного рахунку.

Комісія за операцію коливається в межах 0,18% до 0,02% в залежності від ваших обсягів торгів. Всі комісії і тарифи можна подивитися за посиланням. Обсяги торгів на біржі дуже високі і за цим показником вона впевнено входить до п’ятірки кращих.
BleuTrade – біржа бразильська і не підтримує російську мову, однак інтерфейс дуже простий і інтуїтивно зрозумілий (відмінно підійде новачкам в трейдингу). Торги тут ведуться відразу більше, ніж по сотні торгових пар практично між всіма популярними криптовалюта. Правда, фіатние гроші (долари, євро) тут не торгуються – чисто кріптобіржа в її первинному розумінні.
біржа ecoin.eu

Комісія стягується за угоду знаходиться на середньому рівні по ринку (докладніше дивіться тут). З безпекою тут повний порядок – так звані холодні гаманці і двухфакторная аутентифікація з використанням Google Authenticator. Без проходження верифікації щодня можна буде виводити еквівалент п’яти сотень баксів.
Yobit – ще один рекордсмен за кількістю використовуваних в угодах криптовалюта. Біржа так само добре заточена під російськомовних користувачів, як і дві описаних вище. Незважаючи на свій відносно молодий вік вона непогано набирає популярність серед користувачів. У розділі верхнього меню «Free coins» можна отримати безкоштовно монетки різних валют (по суті, це кріптовалютний кран). Є ще і лотерея. Загалом, YobiCodes – це такий своєрідний комбайн з пріоритетом на біржовому функціонал.
Вводити гроші в систему можна на вкладці «Баланс». Приймаються як безліч криптовалюта, так і фіатние (реальні гроші). Наприклад, рублі можна ввести через платіжну систему Ківі, Пейєра або Capitalist:

Введення грошей на біржу Yobit

При введенні доларів замість Ківі можна буде використовувати Перфект Мані. Так само як і в двох раніше описаних біржах тут є можливість введення грошей через купівлю YobiCodes (кодів поповнення).

Комісія за операцію становить 0.2% що є гуд, а за введення / виведення теж вельми привабливо. Хоча біржа в деякому роді ризикована, бо починає торгувати деякими криптовалюта ще тільки в стадії виходу на ринок. Хоча, сам по собі ринок крипти дуже ризиковий.

 

Оригінал поста узятий тут

Оставить ответ