“Погані” мережі Wi-Fi перетворює iPhone в “цегла”

размещено в: Новости | 0
“Погані” мережі Wi-Fi перетворює iPhone в “цегла”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Експерти з безпеки Патрік Келлі і Метт Харріган виявили нову загрозу для i-пристроїв, підключених до суспільної точки доступу Wi-Fi. За словами експертів, бездротова мережа може бути умисно налаштована так, що нічого не підозрюючи користувач ризикує отримати з робочого пристрою неживий “цегла”.

Читайте також: На сторожі Wi-Fi. Як захиститися в бездротової мережі

Уразливість криється в серверах Network Time Protocol (NTP), до яких безперервно звертаються iPhone або iPad для звірки дати та часу. А погіршує ситуацію те, що продукти Apple автоматично переподключаются до знайомих мереж. “Наприклад, щоб користуватися безкоштовним Wi-Fi в кафе Starbucks, вам потрібно підключитися до мережі attwifi. Повторно це робити не потрібно. Коли ви знову прийдете в Starbucks, ваш iPad автоматично підключиться”, — повідомляє сайт Krebs on Security.

Так, зловмиснику залишається тільки розгорнути підроблену мережу з таким же ім’ям. “Посиливши сигнал Wi-Fi за допомогою спеціального ‘заліза’, він зможе змусити багатьох користувачів підключитися до свого (поганого) хот-споту attwifi. Це дасть йому можливість вивчати, змінювати та передавати будь мережевий трафік з будь-якого iPad та інших пристроїв”, — сказали експерти.

Зокрема, “поганий” Wi-Fi зможе підробити відповідь від NTP-сервера і встановити дату на 1 січня 1970 року, яка занурить i-гаджет в неробочий стан. На щастя, помилка вже виправлена в iOS 9.3.1, тому користувачам, які ще не перейшли на нову версію, рекомендується зробити це якомога швидше.

Джерело: Krebs on Security

Оставить ответ