Помилка в Linux поставила під загрозу десятки мільйонів Android-пристроїв і ПК

размещено в: Новости | 0
Помилка в Linux поставила під загрозу десятки мільйонів Android-пристроїв і ПК
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

В операційній системі Linux знайдена критична уразливість, яка ставить під загрозу безпеку десятків мільйонів комп’ютерів, серверів і Android-пристроїв. За словами фахівців з компанії Perception Point, помилка CVE-2016−0728 присутня в Linux ще з 2013 року, починаючи з версії ядра 3.8.

Як очікується, розробники Linux-дистрибутивів виправлять баг на цьому тижні. Тим не менш, беручи до уваги складнощі, пов’язані оновленням, багато Android – і вбудовані пристрої (банкомати, платіжні термінали, телекомунікаційне обладнання тощо) можуть залишатися піддані атакам хакерів протягом місяців і навіть років.

На серверах “діра” дозволяє зловмисникові, що має локальний доступ до комп’ютера, отримати необмежений доступ до кореневого каталогу, а зловмисного програмного додатку на Android-смартфонах (з версією KitKat і новіше) — вибратися з захищеній “пісочниці” і заволодіти доступом до найважливіших функцій ОС. “На момент виявлення вразливість загрожує приблизно десяткам мільйонів Lunux-комп’ютерів і серверів, а також 66% всіх Android-пристроїв (телефонів/планшетів)”, — повідомили експерти.

У 2014 році в Linux-дистрибутиви була виявлена схожа помилка, яка могла залишатися непоміченою протягом багатьох років. Від “троянця”, що експлуатує уразливість, постраждали системи в 45 країнах. Як з’ясувала тоді “Лабораторія Касперського”, протягом як мінімум чотирьох років вірус заражав системи в урядових і освітніх установах, посольствах, оборонних відомствах, дослідних і фармацевтичних компаніях.

Джерело: ArsTechnica

Оставить ответ