Поняття і види експертиз

размещено в: Новости | 0
Поняття і види експертиз
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У судової практиці для роз’яснення заплутаних ситуацій проводяться різні види експертиз, які допомагають встановити головні обставини тієї чи іншої справи.

Експертиза найчастіше призначається суддею, який займається справою, мають спірні питання, наприклад, убивство з необережності, дорожньо-транспортна пригода без свідків і так далі. Судова експертиза проводиться висококваліфікованими фахівцями і являє собою слідче розслідування, яке проводиться відповідно з законодавством. Після проведення цієї процедури підготовляється висновок за все питань. У кожному конкретному випадку свій предмет експертизи, а в якості об’єкта цього процесу може виступати зброю, устаткування, транспорт, труп і його сліди, документи і так далі.

Під час експертизи, призначеної судом, використовуються різні методи, які існують в арсеналі експертів. Ці методи повинні допомогти отримати нову інформацію і більш детальні подробиці події. Судова експертиза має свої особливості, які відрізняють її від інших видів. Так, вона проводиться виключно в рамках кримінальної справи. Її можуть призначити для того щоб отримати інформацію, яка допоможе розкрити злочин. Крім усього іншого, судове слідство проводиться тільки експертом в установленому законом порядку. Отримані в результаті дослідження дані оформляються у вигляді висновку, що являє собою доказ, передбачене законом. У судовій практиці існує безліч видів експертиз, які класифікуються за деякими параметрами.

Так, подібна експертиза може бути обов’язкової і необов’язкової. Якщо взяти за основу характер завдань, то в цьому випадку виділяють ідентифікаційну та діагностичну експертизи. За знаннями і необхідної галузі, в якій проводиться дослідження, експертиза буває ветеринарної, медичної, бухгалтерської, криміналістичної і так далі. Кожен з представлених видів судового дослідження має свої правила, тонкощі і особливості проведення. Однією з найпопулярніших експертиз є митна. Вона проводиться в тих ситуаціях, коли який-небудь товар перетинає кордон держави.

Оставить ответ