Правовласники змусили закрити “Яндекс.Словники”

размещено в: Новости | 0
Правовласники змусили закрити “Яндекс.Словники”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Через тиждень, 31 березня, буде закритий сервіс “Яндекс.Словники”, який служить для пошуку інформації в електронних довідниках та енциклопедіях. Причина — обмеження правовласників словників, які перешкоджають подальшому розвитку “Яндекс.Словників” на мобільних пристроях.

“Повноцінному розвитку ‘Яндекс.Словників’ на мобільних заважають обмеження, які накладають на нас ліцензійні угоди правовласників. Так, наприклад, ми не можемо показувати статті з партнерських словників в мобільних додатках ‘Яндекса’, а в результатах пошуку можна показувати статті з копій паперових словників в тому обсязі, в якому це було б зручно користувачам”, — сказали представники компанії сайту vc.ru.

“Яндекс” збереже тільки один тематичний словник: “Регістр лікарських засобів Росії”, яким користуються близько 5 мільйонів осіб на місяць.Довідник дозволяє знайти інструкції до ліків при запитах назв препаратів в пошуку

Користувачі часто звертаються до “Яндекс.Словникам” за переказами, в той час як у компанії є дублюючий сервіс “Яндекс.Перекладач”, який створювався для автоматичного перекладу фраз, текстів і цілих сайтів. Його також можна використовувати для перегляду словникових статей. При цьому “Яндекс.Перекладачем” користується набагато більше людей (близько 7 мільйонів), ніж “Яндекс.Словниками” (700 тисяч).

“Якщо ви введете в Перекладач фразу або текст, який ви отримаєте автоматичний переклад, а якщо окреме слово — то словникову статтю, де будуть перераховані всі його можливі переклади. Перекази будуть згруповані за значенням і частин мови, а в багатьох випадках ще й доповнені синонімами і прикладами вживання — зовсім як у звичному словника. Можна не тільки дізнатися переклад того чи іншого слова, але і послухати, як воно вимовляється”, — сказали в “Яндексі.”

До начау квітня у “Яндекса” залишиться тільки один сервіс для перекладу і перегляду словникових статей. “Якщо ви багато працювали зі словниками і користувалися функцією ‘Зошити’, не турбуйтеся — записані вами слова не пропадуть. Вміст зошитів можна буде зберегти собі на комп’ютер або перенести в Яндекс.Перекладач”, — додали в компанії.

Джерела: блог “Яндекса”, vc.ru

Оставить ответ