Приємний сюрприз: чим вразила вчених Чорнобильська зона

размещено в: Новости | 0
Приємний сюрприз: чим вразила вчених Чорнобильська зона
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У зоні відчуження за останні 30 років значно збільшилася популяція місцевих тварин і навіть відродилися види, які зникли тут кілька сотень років тому.

Аварія на Чорнобильській АЕС, яка сталася у 1686 р, є однією з найбільш масштабних і трагічних техногенних катастроф на планеті за всю історію людства.

Аж до наших днів на цих територіях знаходиться так звана «зона відчуження». На думку експертів, шкоду заподіяну флорі і фауні настільки великий, що відходити від цього удару природа буде багато десятків років. Проте недавні дослідження свідчать про протилежне.

Учені з Великобританії почали масштабні дослідження, що стосуються здатності Землі до відновлення після катастроф різного роду. В рамках проекту вивчалася і Чорнобильська зона, зокрема флора і фауна регіону.

Перші результати досліджень шокували вчених в шок. З’ясувалося, що в зоні відчуження відродилася популяція тварин-ендеміків. Більше того, тут виникли види, які зникли в регіоні кілька сотень років тому.

У регіоні тепер мешкають європейська рись, бурий ведмідь, зубри і навіть коні Пржевальського. Виявилося, що радіація, при всьому своєму згубному впливі, шкодить природі менше, ніж наслідки людської діяльності. На прикладі Чорнобильської зони чітко видно, що найбільш руйнівним для навколишнього світу є те, що робить людина.

За 30 років, які минули з часу чорнобильської катастрофи, представників фауни в регіоні побільшало в кілька разів. За допомогою 40-а камер спостереження фіксується те, що відбувається в лісах Чорнобиля. Відзнятий матеріал являє собою ідилічну картину – в відроджуваних лісах живуть дикі кабани, вовки, козулі та лисиці і багато інших тварин.

Оставить ответ