Продажі iPhone вперлися в стелю

размещено в: Новости | 0
Продажі iPhone вперлися в стелю
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Найдорожчої компанії в світі вдалося поставити новий рекорд за доходом, але цей показник не дотягнув до прогнозів аналітиків. Головна проблема в тому, що продажі iPhone – головного джерела доходів для Apple – майже перестали рости, передає Вести Економіка.

Apple оголосила фінансові результати за I квартал 2016 фінансового року, що завершився 26 грудня 2015 р. Компанії вдалося поставити новий рекорд за доходом, але цей показник не дотягнув до прогнозів аналітиків. До того ж власні прогнози на поточний квартал говорять про те, що Apple вперше за довгий час може зіткнутися з падінням показників.

Дохід компанії за звітний період склав $75,9 млрд, а чистий прибуток — $18,4 млрд, або $3,28 на одну акцію. Для порівняння, дохід компанії за той же квартал попереднього року склав $74,6 млрд, а чистий квартальний прибуток — $18 млрд, або $3,06 на одну акцію.

Квартальний дохід виявився рекордним для Apple, однак не дотягнув до прогнозів аналітиків, які очікували цей показник на рівні $76,6 млрд. Чистий прибуток при цьому дещо перевершила прогнози $3,23 на акцію. Валова квартальний прибуток склав 40,1% у порівнянні з 39,9% роком раніше. Міжнародні продажі становили 66% від квартального доходу.

За I квартал 2016 фінансового року Apple вдалося реалізувати 74,8 млн iPhone, в той час як аналітики очікували продажу “яблучних” трубок на рівні 75 млн штук. Варто відзначити, що кварталом раніше компанія Тіма Кука продала 74,5 млн iPhone, а це означає, що продажі фірмових смартфонів компанії, схоже, вперлися в стелю.

На це можуть впливати різні фактори, в тому числі уповільнення зростання в Китаї та насичення ринку в цілому, але суть полягає в тому, що головний драйвер для зростання американського технологічного гіганта може незабаром вичерпати свій потенціал чи це вже відбувається.

Інвестори в першу чергу звертають увагу на те, як йдуть справи з продажами iPhone. Це вважається свого роду індикатором стану Apple, оскільки на цих апаратах компанія заробляє найбільше. Інші продукти, як би добре чи погано вони не продавалися, не відіграють такої суттєвої ролі.

Настав момент насторожитися, особливо враховуючи той факт, що прогнози на наступний квартал ніяк не можна назвати втішними. Дохід прогнозується в діапазоні від $50 млрд до $53 млрд. Роком раніше цей показник перебував на позначці $58 млрд, а це означає, що Apple може зіткнутися з падінням показників вперше за довгий час. Але глава компанії Тім Кук, схоже, не втрачає оптимізму.

“Наша команда досягла самого успішного квартального результату в історії Apple завдяки самим інноваційних продуктів у світі і рекордних продажів iPhone, Apple Watch і Apple TV, — заявив Тім Кук. — Зростання нашого бізнесу сервісів прискорився, що дозволило забезпечити досягнення рекордних результатів, а наша база пристроїв недавно перевищила важливу позначку в один мільярд активних апаратів”.

“Найвищі показники наших продажів і впевнене зростання доходу встановлюють нові рекорди з чистого прибутку і прибутку на акцію, незважаючи на дуже непросту макроекономічну ситуацію, — сказав Лука Маэстри, фінансовий директор Apple. — За квартал ми забезпечили грошовий потік від операцій в розмірі $27,5 млрд, а акціонерам було повернуто $9 млрд готівкових коштів у вигляді дивідендів і шляхом зворотного викупу акцій. Загальні виплати в рамках нашої програми повернення капіталу на даний момент склали $153 млрд з $200 млрд”.

Прогнози компанії Apple на II квартал 2016 фінансового року:

  • дохід на рівні від $50 млрд до 53 млрд,
  • валова квартальний прибуток на рівні від 39% до 39,5%,
  • операційні витрати на рівні від $6 млрд до $6,1 млрд,
  • інші доходи/(витрати) у розмірі $325 млн,
  • податкові відрахування в розмірі 25,5%.

Рада директорів Apple оголосив про виплату дивідендів у розмірі $0,52 на акцію. Дивіденди будуть виплачені 11 лютого 2016 р. діючим акціонерам на момент закриття реєстру в кінці дня 8 лютого 2016 р.

Джерело: Вести Економіка

Оставить ответ