Психологи: залежність від соцмереж підвищує ризик депресії втричі

размещено в: Новости | 0
Психологи: залежність від соцмереж підвищує ризик депресії втричі
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Чим більше часу користувачі проводять в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter, тим вище для них ризик впасти в депресію. До такого висновку прийшли психологи з Пітсбурзького університету (США), опитавши близько 1,8 тисячі американців у віці від 19 до 32 років.

Молоді люди, які регулярно “зависають” у соцмережах, у 2,7 рази частіше страждають від психічних розладів, ніж ті, хто рідше гортає “Хроніку” і пишуть твіти. У середньому, сказали вчені, користувачі витрачають на такі сайти, як YouTube, Instagram, Snapchat, Reddit і Tumblr, на 61 хвилині в день, відвідуючи їх близько 30 разів у тиждень. Ознаки депресії були виявлені приблизно у 25% респондентів.

Читайте також: Twitter допоміг скласти карту емоцій

Втім, дослідники поки не впевнені, що Twitter і Facebook служать початковим джерелом негативних емоцій. “Можливо, що люди, які вже перебувають у стані депресії, звертаються до соціальних медіа, щоб заповнити порожнечу”, — сказано в доповіді. Однак ті з них, які не знаходять підтримки в Інтернеті, в результаті страждають ще більше, оскільки надмірна залежність від соцмереж може тільки погіршити ситуацію.

Читайте також: Вчені: комп’ютерні ігри допоможуть вилікувати депресію

В тому, що Facebook винен у причини поганого настрою, намагалися довести і раніше. Наприклад, в 2013 році психологи повідомили, що найбільша соцмережа робить людей нещасними і знижує якість життя. У всьому винне почуття заздрості, яке виникає у більшості користувачів при перегляді фотографій і статусів у стрічці.

Це почуття заважає людям насолоджуватися своїм життям, призводить до депресії, неврозів. З’ясувалося, що люди, які мало користувалися соцмережею або не користувалися їй зовсім, відчувають себе набагато щасливішими активних користувачів Facebook.

Джерело: CNET

Оставить ответ