Qualcomm і Google потіснять Intel на ринку серверних чіпів

размещено в: Новости | 0
Qualcomm і Google потіснять Intel на ринку серверних чіпів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Qualcomm, заручившись підтримкою Google збирається потіснити Intel, домінуючу на ринку серверних чіпів. Як повідомляє Bloomberg, інтернет-пошуковик може надати своєму партнерові неоціненну допомогу, погодившись закуповувати у нього серверні процесори. Офіційно про це може бути оголошено 11 лютого — в день, коли відбудеться зустріч інвесторів Qualcomm, на якій очікуються представники Google.

Google, що управляє мережею самих високонавантажених дата-центрів у світі, є одним з найбільших закупників процесорів для серверів. Щоквартально вона купує близько 300 тисяч чіпів, здебільшого у Intel, займає 99% цього ринку. Доручивши поставки Qualcomm, пошуковик створить потенційну загрозу лідеру, який панує на ринку серверних процесорів без малого десять років.

Протистояння з Intel вигідно обом партнерам. Qualcomm, найбільший виробник чіпів для мобільних пристроїв, в умовах конкуренції, що загострюється зможе освоїти новий для себе ринок. А Google, у свою чергу, відхід від співпраці з Intel дозволить скоротити зростаючі витрати на будівництво інфраструктури.

Qualcomm представила тестовий зразок свого першого серверного процесора в жовтні минулого року. 24-ядерна система-на-кристалі використовує набір інструкцій ARMv8-A, підтримує шину PCI Express (PCIe) і різні технології зберігання даних. Допрацьована версія чіпа, як очікується, буде представлена інвесторам на наступному тижні.

Високий попит на північні чіпи дозволив Intel домогтися істотного зростання доходів в останні роки. Тим не менш, будь-які втрати замовлень, пов’язаних з поставками процесорів для серверів, що можуть порушити дане інвесторам обіцянку, що виручка групи дата-центрів буде щорічно зростати на 15%.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ