Rambus і Microsoft розширили угоду з розробки кріогенної пам’яті

размещено в: Новости | 0
Rambus і Microsoft розширили угоду з розробки кріогенної пам’яті
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Незважаючи на негативну ауру, згусле навколо імені Rambus, у неї не відняти-головного — талант інженерів компанії, які розробили цілий ряд сигнальних інтерфейсів пам’яті.

І сьогодні, як і двадцять років тому, коли Rambus представила інтерфейс SDRAM, компанія планує створити абсолютно нові інтерфейси і архітектуру пам’яті для обчислювальних систем майбутнього. Це буде пам’ять для кріогенних комп’ютерних систем і пам’ять для квантових обчислювальних систем.

У грудні 2015 року компанії Rambus і Microsoft уклали угоду про спільну розробку архітектури пам’яті для квантових комп’ютерів. У минулий понеділок 17 квітня Rambus і Microsoft виступили з новим спільною заявою, що свідчить про розширення раніше укладеної угоди. Нові спільні дослідження крім створення архітектури «квантової» пам’яті будуть спрямовані на розробку пам’яті для кріогенних обчислювальних систем. В обох випадках мова йде про пам’ять, яка буде працювати з сильним охолодженням — при температурі нижче -180 °C (93,15 До).

Охолодження систем до температури нижче 90 К призводить до майже до повної відсутності витоків, що підвищує енергоефективність обчислень. Компанії Rambus і Microsoft займуться розробкою пам’яті і інтерфейсів SerDes (Serializer Deserializer), здатних витримати подібне охолодження, і обіцяють протягом трьох-п’яти років створити прототипи працюючих систем. Кріогенна пам’ять стане невід’ємною частиною кріогенних комп’ютерів, які будуть працювати при більш низькій температурі: нижче 7 К. При такому охолодженні проявляється ефект надпровідності і втрати в енергосистемі комп’ютерів зводяться до нуля.

Квантові комп’ютери будуть працювати при ще більш низькій температурі — на рівні 0,03 K. Очевидно, що «звичайна» кріогенна пам’ять погано підійде для систем, охолоджених до такої низької температури і принципи, а також архітектура пам’яті для квантових і кріогенних комп’ютерів, будуть відрізнятися. Мабуть тому в компаніях Rambus і Microsoft вирішили розширити угоду до розробки двох архітектур пам’яті, що працюють з різними охолодженням.

Оставить ответ