Рекордні доходи Android розкрили всупереч бажанням Google

размещено в: Новости | 0
Рекордні доходи Android розкрили всупереч бажанням Google
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Багатомільярдні показники доходів і прибутку мобільної платформи Android були розкриті в ході судового розгляду, що ведеться в США. Юристи Google вимагають, щоб на доступ до цієї інформації було накладено заборону.

31 мільярд доларів виручки і 22 мільярди доларів чистого прибутку – стільки принесла мобільна платформа Google Android за сім з гаком років після виходу першого Android-смартфона восени 2008-го. Цифри були оприлюднені юристом корпорації Oracle в ході судового розгляду за позовом проти Google. Нагадаємо, виробник ПЗ для управління базами даних звинувачує пошуковик в незаконному використанні Java при розробці Android.

Google заробляє на Android двома способами: показуючи рекламу користувачам Android-пристроїв і забираючи собі частку від продажів додатків, ігор і контенту в магазині Google Play. Як саме юрист Oracle Аннетте Херст підрахувала заробітки Google, не уточнюється. Однак вона дійсно отримала доступ до конфіденційних фінансових документів пошуковика з метою підготовки до слухань.

У Google фактом розкриття заробітків Android незадоволені. Як пише Bloomberg, Херст озвучила цифри в суді 14 січня, а 20-го юристи пошуковика звернулися в суд Сан-Франциско з вимогою засекретити уривки стенограми засідання, де фігурують показники виручки і доходів Android. Розкрита інформація, стверджують в Google, є “надзвичайно чутливою”, і може пошкодити бізнесу корпорації. Як пише Bloomberg, стенограма у четвер зникла з публічного електронного доступу, хоча ніяких судових рішень з цього питання не приймалося.

В Oracle намагаються довести, що Google без дозволу використала Java при розробці Android з метою як можна швидше почати заробляти на своїй мобільній платформі. Показники виручки і прибутку Android потрібні, щоб в Oracle могли обґрунтувати суму збитку і компенсації, яку вимагатимуть з відповідача.

З тієї ж судової стенограми став відомий ще один цікавий факт – скільки Google платить за те, щоб бути пошукачем за замовчуванням на пристрої, що випускаються корпорацією Apple. Як з’ясувалося, у 2014 році це “задоволення” обійшлося Google в 1 мільярд доларів. Дані відомості пошуковик також прагнув зберегти в таємниці.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ