Роботи відновлять пам’ятки Пальміри з 3D-моделями

размещено в: Новости | 0
Роботи відновлять пам’ятки Пальміри з 3D-моделями
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Допомогу в реставрації архітектурних пам’яток Пальміри, зруйнованих у ході бойових дій в Сирії, нададуть роботи. У разі якщо оригінали не будуть підлягати відновленню, машини зможуть відтворити точні копії шедеврів світової історії і культури, грунтуючись на тривимірних цифрових моделях.

Роботи з реконструкції античних пам’яток вже ведуться в Італії. Там роботи, відштовхуючись від комп’ютерної 3D-моделі, намагаються вирізати з блоків єгипетського мармуру точний зразок римської Тріумфальної арки, яка зведена в кінці II століття на честь перемоги над парфянами. Восени минулого року видатна споруда Пальміри було підірвано терористами.

Очікується, що роботи завершать репліку вже в квітні, а влітку конструкція вагою 12 тонн буде тимчасово виставлена на Трафальгарській площі в Лондоні. А пізніше в цьому році копію пам’ятника планується перевезти в Нью-Йорк.

У Пальмірі репліка Тріумфальної арки може бути встановлена, якщо античному місту не вдасться повернути колишній вигляд іншими способами. Директор Інституту цифровий археології Алексі Кареновска визнає, що копія пам’ятника поступається оригіналу, однак вона дає змогу привернути увагу до того, що відновлювальні роботи вже ведуться.

Пальміра (античний сирійське місто Тадмор) — один з найдавніших міст світу, визнаний ЮНЕСКО пам’ятником Всесвітньої спадщини. У травні минулого року Пальміри захопили бойовики ИГИЛ, забороненої в Росії терористичної угруповання, в результаті чого багато зразки давньоримської архітектури піддалися розграбуванню і знищення. Зокрема, сильно постраждав знаменитий храм дохристиянського бога Бела, а також храм Баалшамина і Тріумфальна арка.

Минулої неділі сирійська армія за підтримки російської авіації повернула контроль над Пальмірою. Як очікується, реставрація старожитностей почнеться після того, як античний місто буде повністю розміновано.

Джерело: The New York Times

Оставить ответ