Роботи виживають людей з виробництва iPhone

размещено в: Новости | 0
Роботи виживають людей з виробництва iPhone
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Тайванська компанія Foxconn, один з найбільших в світі виробників електроніки і головний виробничий партнер Appleскоротила 60 000 робітників на своїх фабриках, замінивши їх роботами.

Компанію не раз звинувачували в зневазі умовами праці на фабриках. Серед працівників нерідкі самогубства, а умови життя у гуртожитках залишають бажати кращого. У відповідь на критику Foxconn обіцяла поліпшити умови праці своїх працівників, і в рамках оптимізації замінила співробітників роботами.

Газета South China Morning Post повідомила з посиланням на місцевих чиновників, що нещодавно Foxconn скоротила число співробітників на одній з фабрик з 110 000 до 50 000, доручивши найбільш легко автоматизируемые завдання роботам. Це дозволило знизити витрати на оплату праці. За словами чиновника, цього прикладу напевно послідують і інші компанії.

У коментарі BBC Foxconn Technology Group підтвердила свій курс на автоматизацію виробництва, однак масштабні скорочення заперечує.

“Ми впроваджуємо робототехніку та інші технології для механічних завдань, які раніше виконували робітники, і з допомогою навчання даємо можливість співробітникам перекваліфікуватися на виробничі процеси з більшою доданою вартістю, таких як конструкторські розробки, управління технологічним процесом і контроль якості, – йдеться в офіційному коментарі компанії. – Ми продовжимо використовувати на виробництвах як автоматизовану, так і живу робочу силу, і ми плануємо зберегти значний штат в Китаї”.

Скорочення дедалі більшої кількості людей, пов’язане із заміною їх роботами, може призвести до виникнення серйозних соціальних проблем в регіоні, більшість працюючих у якому – мігранти з бідних, переважно аграрних областей країни.

Джерела: South China Morning Post, BBC

Оставить ответ