Російські вчені розробили торрент-ТВ

размещено в: Новости | 0
Російські вчені розробили торрент-ТВ
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Телебачення в Арктиці та інших малозаселених територіях буде працювати за принципом “від користувача до користувача”. Технологію, де передача телесигналу здійснюється аналогічно торрентів, розробили вчені Томського державного університету систем управління і радіоелектроніки (ТУСУР) і фахівці томської ГК “Элекард”.

Як пояснив генеральний директор ГК “Элекард” Віктор Ширшин, більшість глядачів дивляться приблизно одне і те ж. Колишня технологія кожен раз завдавала дані за допомогою нової сесії.

“Зараз 10 відсотків споживачів споживають 90 відсотка трафіку. Наша технологія передбачає, що якщо перший абонент дивиться канал і другий хоче дивитися те ж саме, то другий буде споживати дані від першого”, — цитує ТАСС Ширшина.

Таким чином, буде знижено навантаження на магістральні мережі, що навіть при зростанні числа абонентів дозволить зберегти високу якість картинки і звуку. Розробники відзначили, що ця технологія дозволяє обійтися також без створення додаткового обладнання, адже телесигнал можна буде передавати разом з Інтернетом. Крім того, через цей торрент-сигнал можна доставляти і інші мультимедійні повідомлення — від екстрених служб, медичні або освітні файли.

Творці торрент-телебачення обіцяють, що для кінцевого користувача технологія буде виглядати дуже просто: це звичайний відеоплеєр, який сумісний з різними пристроями, в тому числі з телевізором, смартфоном, ноутбуком або комп’ютером.

На думку творців, технологія застосовна для арктичних територій та інших малозаселених місць, оскільки розробка дозволяє заощадити на інфраструктурі.

Держава виділила на цей проект 114 мільйонів рублів, ще близько 121 мільйон було отримано від промислового партнера. Вже сьогодні цю систему використовують оператори 37 країн, серед яких США, країни Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Європи, Африки. Загальна кількість абонентів цього телебачення, яке розробили менше місяця тому, уже склало близько 63 тисяч.

Джерело: ТАСС

Оставить ответ