Російський процесор для ПК не поступився в тестах імпортним аналогам

размещено в: Новости | 0
Російський процесор для ПК не поступився в тестах імпортним аналогам
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На сайті Geektimes опублікований перший огляд російського x86-сумісний процесора Baikal-T1 від компанії «Байкал Електронікс». Процесор, розроблений на базі двох ядер MIPS 32 r5 P5600, працює на частоті 1,2 ГГц, проводиться по 28-нм технологічному процесу і володіє вбудованою кеш-пам’яттю об’ємом 1 МБ.

Невисоке енергоспоживання процесора (всього 5 Вт) дозволяє йому працювати без радіатора. Baikal-T1 підтримує два гігабітних порти Ethernet і один 10-гігабітний контролер пам’яті, який працює з модулями DDR3-1600 загальним об’ємом до 8 ГБ, контролером PCIe Gen.3, контролером SATA 3.0 (6 Гбіт), і контролером USB 2.0.

Згідно з результатами синтетичних тестів, опублікованих Geektimes, процесор Baikal-T1 володіє продуктивністю, порівнянної з процесорами початкового рівня від Intel або AMD. У тесті Coremark для двох потоків він набрав 10342 бали. Для порівняння, подібний результат в цьому тесті (приблизно 10800 балів) демонструє двоядерний чіп Intel Atom E3827 з частотою 1,75 ГГц, випущений в кінці 2013 року по 22-нм техпроцесу і стоїть при оптових поставках близько 40 доларів.

Baikal T-1 буде коштувати трохи більше – близько 60 доларів. Достатня для багатьох завдань продуктивність і велика кількість підтримуваних безпосередньо чіпом інтерфейсів роблять процесор цілком конкуретноздатним продуктом, сподіваються його виробники.

Застосовуватися чіп може в телекомунікаційному та промисловому обладнанні, блоках диспетчеризації і тонких клієнтів, системах автоматизації і управління. Відсутність «закладок», яке гарантує російське походження, дозволить застосовувати його в організаціях з підвищеними вимогами до інформаційної безпеки.

В даний час розробка Baikal-T1 завершена, а “Байкал Електронікс” переключилася на розробку ARM-чіпа Baikal-M для настільних ПК, вбудованих систем, засобів промислової автоматизації, “розумних” камер, а також Baikal-MS (теж використовує архітектуру ARM) для мікросерверів і вбудованих систем.

Джерело: Geektimes

Оставить ответ