Російський хакер отримав тюремний термін в США

размещено в: Новости | 0
Російський хакер отримав тюремний термін в США
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У США суд штату Джорджія засудив російського громадянина Олександра Паніна до 9 років і шести місяців в’язниці за звинуваченням у кибермошенничестве. В матеріалах звинувачення Паніна називали головним творцем і розповсюджувачем шкідливої програми, відомої як SpyEye і вразила близько 50 мільйонів комп’ютерів у США та інших країнах.

За словами прокурора Стівена Гримберга, збиток від SpyEye склав близько мільярда доларів. Як показав в суді співробітник ФБР, Панін продавав шкідливу програму за ціною від 500 до 10 тисяч доларів за копію. Сам Панін визнав себе винним лише по одному із 23 пунктів обвинувального висновку.

Також до 15 років в’язниці був засуджений громадянин Алжиру Хамза Бенделладж, якого визнали винним у продажу різних версій вірусу.

Ще у 2011 році влада США звинуватили Паніна — уродженця Твері, відомого також під прізвиськами Грибодемон і Хардермен, — створення шкідливої програми під назвою SpyEye, яка дозволяє в автоматичному режимі отримувати з чужих комп’ютерів інформацію, що стосується банківських рахунків, в тому числі номери кредитних карт і ПІН-коди.

За даними слідства, з допомогою цієї програми хакери з Східної Європи зуміли вкрасти більше 70 мільйонів доларів у європейських компаній і установ до того. У 2010 році цих хакерів заарештовано.

Співавтор вірусу Хамза Бендалладж був затриманий в Бангкоку в січні 2013 року і доставлений в США. Передбачається, що він здійснював продаж програми та її компонентів різних кримінальних угрупувань в період з 2009 по 2011 рік. Олександр Панін був заарештований в червні 2013 року в аеропорту Атланти. За іншими повідомленнями ЗМІ, він був екстрадований до США з Домініканської республіки.

Оставить ответ