Росіянам хочуть заборонити дзвонити зі Skype на телефони

размещено в: Новости | 0
Росіянам хочуть заборонити дзвонити зі Skype на телефони
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Користувачі Skype і інших інтернет-сервісів, що надають послугу дзвінків на мобільні та стаціонарні номери, можуть позбутися цієї можливості. Заборона вводять підготовлені в Мінкомзв’язку поправки в постанову уряду, проект яких розміщений на порталі regulation.gov.ru.

У новій версії постанови уряду N161 від 28 березня 2005 року оператори передачі голосових даних (VoIP-сервіси) виключені з переліку суб’єктів, що мають право приєднуватися до місцевих, зоновым та інших телефонних мереж. Досі діяльність таких сервісів ніяк законодавчо не регулювалася.

Якщо проект поправок буде прийнятий, абоненти Skype, Viber, WhatsApp або інших аналогічних сервісів не зможуть дзвонити на фіксовані або мобільні телефони. У свою чергу, з мобільників і домашніх номерів можна буде зателефонувати на номер Skype. Подібні послуги є найважливішим джерелом доходів для VoIP-сервісів, дзвінки між абонентами яких без виходу на зовнішні мережі, як правило, безкоштовні.

“Для нас критично, якщо ми не зможемо надавати користувачам можливість дзвонити на мобільні і фіксовані телефони: це один з методів монетизації”, — цитує “Комерсант” представника одного з IP-операторів. Видання також наводить оцінку експерта, партнера “ТМТ Консалтингу” Костянтина Анкилова, згідно з якою ринок VoIP-телефонії в Росії становить близько 8 млрд руб., причому практично вся ця сума складається з плати користувачів за дзвінки на звичайні телефони.

У Мінкомзв’язку не стали коментувати проект поправок, зазначивши при цьому, що “ніяких заборон для IP-операторів він не накладає”.

Джерело: “Комерсант”

Оставить ответ