Роскомнагляд обкатує систему моніторингу онлайн-ЗМІ

размещено в: Новости | 0
Роскомнагляд обкатує систему моніторингу онлайн-ЗМІ
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

В 19 регіонах Росії вже працює система, автоматично збирає і аналізує контент всіх інтернет-видань. Її завдання — знаходити в онлайнових ЗМІ матеріали, які порушують закон.

Про існування та особливості роботи нової системи контролю за ЗМІ розповів “Известиям” глава Роскомнадзора Олександр Жаров. За його словами, сьогодні контроль здійснюється в тестовому режимі, але до кінця 2016-го проект завершать повністю і охоплять їм всю країну. Відслідковуються не тільки редакційні матеріали, але і коментарі до них, а також текстові описи мультимедійних матеріалів. Нагадаємо, Роскомнадзор має право через суд вимагати відкликання ліцензії у ЗМІ, отримали протягом року два або більш попередження у зв’язку з незаконними публікаціями.

Жаров зазначив, що вже зараз кількість виявлених порушень збільшилася мінімум удвічі. Проте чиновники намагаються, поки система моніторингу нова, не карати ЗМІ за порушення, а просто закликають їх усувати. “Я думаю, це призведе до поліпшення якості всіх ЗМІ на всій території РФ”, — наводять “Известия” слова Жарова.

Відповідно до статті 4 закону про ЗМІ незаконними є матеріали, що містять публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічно виправдовують тероризм, інші екстремістські матеріали, а також матеріали, що пропагують порнографію, культ насильства і жорстокості, і матеріали, що містять нецензурну лайку. Заборонена також певна інформація про наркотики, включаючи відомості про способи їх виробництва, використання та місцях придбання, а також пропаганда їх вживання.

Джерело: “Вісті”

Оставить ответ