Роскомнагляд заблокує найбільші торрент-трекери в 2016 році

размещено в: Новости | 0
Роскомнагляд заблокує найбільші торрент-трекери в 2016 році
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Роскомнагляд в 2016 році заблокує найбільші російські торрент-трекери. Таку заяву зробив глава відомства Олександр Жаров, виступаючи на російському форумі “Інтернет Економіка 2015″. За його прогнозом, наступного року будуть заборонені більшість із 15 запланованих на блокування торрентів.

“П’ятнадцять торрент-трекерів, найбільш популярних, зусиллями правовласників внесені в список наміченої блокування. Роскомсвобода бореться за них, подали апеляції… Мій прогноз полягає в тому, що в 2016 році більшість з цих ресурсів будуть заблоковані”, — цитує Жарова ТАСС. За словами голови Роскомнагляду, 95% росіян не використовують механізми обходу блокування, тому трафік і рекламні можливості цих ресурсів різко знизяться.

Жаров також вважає, що російські користувачі погано розрізняють легальний та нелегальний контент. За його словами, цифрову грамотність росіян необхідно підвищувати. У список намічених на блокування в 2016 році входять такі ресурси, як bobfilm.net, dream-film.net, kinokubik.com, kinozal.tv, kinobolt.ru, rutor.org, seedoff.net, torrentor.net, tushkan.net, tv.serial-online.net і wood-film.ru.

Раніше в цьому місяці в силу вступило рішення про “довічної” блокування Rutracker.org — одного з найстаріших і найбільш популярних торрент-трекерів в Рунеті. За даними SimilarWeb, його місячна аудиторія перевищує 75 мільйонів чоловік. Адміністрація ресурсу 6 грудня провела навчання з цивільної оборони” серед своїх користувачів, закривши “Рутрекер” на добу, щоб навчити їх обходу блокувань (шляхом установки браузерних розширень, використання Tor, режимів економії трафіку в Chrome і Opera та інших способів).

Всупереч очікуванням, “вчення” пройшли успішно. Тестова блокування, за статистикою LiveInternet, майже не позначилося на відвідуваності Rutracker.org. Навпаки, показники виявилися навіть вище, ніж середня відвідуваність сайту за попередню тиждень.

Джерело: ТАСС

Оставить ответ