Роздрібні мережі запідозрили у змові з iPhone

размещено в: Новости | 0
Роздрібні мережі запідозрили у змові з iPhone
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Найбільших російських рітейлерів запідозрили у змові з iPhone: ціни на смартфони Apple в “Евросети”, “Зв’язковому”, re:Store, “Техносиле”, магазинах “Білайну” і “Мегафона” практично не відрізняються. Зараз Федеральна антимонопольна служба проводить перевірку роздрібних мереж, про що повідомив “Інтерфаксу” заступник начальника управління ФАС по боротьбі з картелями Андрій Філімонов.

ФАС проаналізувала ціни на смартфони iPhone 6S і iPhone 6S Plus у 16 найбільших рітейлерів і виявила, що вартість цих пристроїв в різних мережах, які торгують електронікою, відрізнялася максимум на 9 рублів. Так, вартість моделі iPhone 6S з об’ємом пам’яті 16 Gb становила 56 990 рублів, а моделі iPhone 6S Plus на 128 Gb – 83 990 рублів. У прес-релізі Apple від 28 вересня 2015 року, анонсировавшем старт продажів пристроїв в Росії, були вказані ті ж ціни. Все це, на думку ФАС, вказує на змову.

За словами Філімонова, якщо ФАС доведе факт картельної змови, то учасникам буде загрожувати оборотний штраф у розмірі від 1% до 15% від продажів iPhone 6S і iPhone 6S Plus в 2015 році.

Це вже не перший подібний випадок. У 2012 році ФАС вже штрафувала “Вимпелком” і ВАТ “Мобільні Телесистеми” (МТС) за узгоджені дії по встановленню ідентичних оптових цін на iPhone 4. Компанії зобов’язали виплатити 18 млн рублів і 16 млн рублів, відповідно.

Джерело: “Інтерфакс”

Оставить ответ