Samsung розпочала продаж самого ємного SSD-накопичувача

размещено в: Новости | 0
Samsung розпочала продаж самого ємного SSD-накопичувача
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Samsung почала поставки самого місткого твердотільного накопичувача. Фактичний обсяг диска-рекордсмена досягає 15,36 терабайта. Модель PM1633a відноситься до стандартного “комп’ютерного” форм-фактора 2,5 дюйма, однак висота самого SSD-накопичувача становить 15 міліметрів (звичайні диски для ноутбуків не перевищує 9 мм у висоту).

Читайте також: Вартість флеш-накопичувачів скоро зрівняється з жорсткими дисками

Новинка була вперше показана Samsung на конференції Flash Memory Summit в серпні минулого року. Самий об’ємний SSD-накопичувач оснащується інтерфейсом SAS (Serial Attached SCSI, швидкість передачі даних — до 12 гігабіт в секунду), дозволяє використовувати його в системах зберігання даних корпоративного класу.

Читайте також: Терабайти заспокійливого: вибираємо жорсткий диск для бекапа

В основі розробки корейської компанії лежить V-NAND (також відома як 3D NAND) — технологія “тривимірної” флеш-пам’яті, яка відрізняється особливо високою щільністю запису даних. Вона дозволяє вдвічі підняти обсяг плоских NAND-чіпів, з 128 до 256 гігабайт, укласти їх в 48 шарів з трехбитными осередками і збільшити продуктивність.

Так, швидкість довільного читання і запису PM1633a досягає 200 тисяч і 32 тисяч операцій в секунду (IOPS) відповідно, а швидкість послідовного читання і запису — до 12 тисяч Мбайт/с. Для порівняння, у звичайного SSD-накопичувача SATA ці показники становлять у середньому 550 Мбайт/с.

Крім моделі на 15,36 ТБ, Samsung запропонує варіанти PM1633a на 7,68, 3,84 і 1,92 ТБ, а також 960 і 480 ГБ. Нові SSD-накопичувачі розраховані на корпоративних замовників, тому компанія буде продавати їх через посередників, які і встановлять роздрібну вартість. Власні розцінки на диски в Samsung не уточнили.

Раніше в лютому Samsung приступила до серійного виробництва першого чіпа пам’яті ємністю 256 гігабайт, заснованого на Універсальний Flash Storage 2.0 (UFS) — новому стандарті зберігання даних на базі флеш-пам’яті для смартфонів і планшетів. В його основі лежить та ж технологія V-NAND. Новинка додасть майбутнім мобільних пристроїв рекордну продуктивність — вище, ніж у середнього SSD-накопичувача c інтерфейсом SATA в ноутбуках і комп’ютерах.

Samsung – не єдина компанія, яка веде розробку 48-шарових чіпів 3D NAND. Про плани випустити SSD-диск такого типу ємністю 256 ГБ в минулому році оголосили SanDisk і Toshiba, а Intel і Micron повідомили про намір почати продажі “тривимірного” флеш-накопичувача ємністю 3,5 ТБ.

Джерело: ComputerWorld

Оставить ответ