Щотижнева програма Вести.net від 07 травня 2016 року

размещено в: Новости | 0
Щотижнева програма Вести.net від 07 травня 2016 року
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Що можна купити на 70 мільярдів доларів, як будуть виглядати перші комерційні безпілотні автомобілі і чи буде коли-небудь розкрита особистість винахідника кріптовалюти Биткоин? Про це і не тільки, прямо зараз, в програмі Вести.Ні, підсумки тижня.

Привіт, планета, це програма Вести.немає — на цей раз з Сан-Франциско, на шляху до Москви з Лас-Вегаса. Поясню, чому — а почнемо ми з найбільш важливих новин цього тижня.

Верховний суд США схвалив поправку до закону, яка дозволить американським спецслужбам віддалено обшукувати будь-який комп’ютер в світі.

Пояснюють все це цілком зрозуміло – мовляв, хакери можуть сидіти де завгодно, до того ж, використовуючи всілякі методи анонімізації, начебто мережі ТОР, а раніше дозвіл судді на такий обшук був прив’язаний географічно до одного округу. Однак, як тільки спецслужби США отримають таку владу, важко уявити, щоб вони не почали її використовувати — в тому числі, і, наприклад, в нашій країні. Просто, тепер вже законно з їх точки зору.

Загалом, мені здається, американці тут нариваються — як мінімум на скандал.

Правда, це зовсім не той привід, за яким мене занесло в США. Справа в тому, що на цьому тижні в Лас-Вегасі відбулася конференція EMC-world. Форум компанії, яка є найбільшим у світі гравцем на ринку корпоративного зберігання даних. І яку намагається поглинути корпорація Делл — йдеться про угоду, майже в 70 мільярдів доларів, найбільшою в історії IT.

***

А тепер головна комедія тижня. Або трагедія. А може бути, навіть пригодницький роман. У її центрі — ще один претендент на роль таємничого Сатоши Накамото, творця кріптовалюти Біткойн.

Вже після написання цього сюжету історія стала перетворюватися на справжній цирк з кіньми. Спочатку біткойн-співтовариство вирішило, що соцмережі і блог Гевина Адресена атакували, хакнули.

Інакше як головний науковий співробітник Біткойн Фаундейшн може повірити в очевидне для спеціаліста обдурювання. Тому його позбавили права вносити зміни в код Биткойна.

Потім з’ясувалося, що Андресен чекав результату ще одного експерименту, затіяного, щоб встановити особу батька біткойн-валюти.

Райт переконав всіх учасників лондонського інтерв’ю переказати невелику суму грошей — по 5 фунтів стерлінгів за адресою, який використовувався в першому перекладі грошей, зробленому в системі взагалі і належить до міфічного Накамото. Ці гроші він перешле назад і це і буде остаточне доказ. З тих пір пройшло близько доби, гроші не повернулися.

Але головне — австралієць Райт вивісив у себе на сайті заяву, що нікому і нічого він доводити не буде, тому що люди злі, не вірять йому, і у нього немає сил.

І навіть на цьому спектакль не закінчився. Ще один піонер криптовалют Он Перлинг заявив, що як і раніше вірить Райту, розуміє чому той так себе веде і вся справа в тому, що міфічним гаманцем Накамото — а його вміст оцінюється в півмільярда доларів — керує не сам творець валюти, а якісь поручителі — траст Тюльпана. З ними якось непросто домовиться, але ці Тюльпани повинні з’явиться у вересні на конференції з безпеки в казино Cesaers Palace в Лас-Вегасі.

Загалом, за рівнем маячні новий Сатоши вже обганяє колишню кандидатуру, японця, який відбивався від журналістів на всіх мовах, включаючи ламану російську.

***

Ну, а тепер наша улюблена тема — безпілотні автомобілі, як настає — точніше під’їжджаючого майбутнього. Оскільки я зупинився неподалік від вотчини Гугл — Маунтін В’ю — тільки за один вечір мені попалися на очі три гугломашины, які ледве-ледве тяглися по вуличках. Таке майбутнє не особливо вражає. подивимося, чи вийде у Гугла з Фіатом.

Ну, а тепер час і місце нашої улюбленої рубрики — Фішка тижня.

Ми з вами зустрінемося через тиждень, але нагадую, що програма Вести.немає виходить і в щоденному, новинному режимі — не пропускайте. Планета — поки що.

Оставить ответ