Щотижнева програма Вести.net від 12 грудня 2015 року

размещено в: Новости | 0
Щотижнева програма Вести.net від 12 грудня 2015 року
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Kickstarter почне розслідування провалився проекту по збору коштів на мініатюрний дрон Zano

Компанія найняла журналіста Марка Харріса, який опублікує матеріали свого розслідування вже в січні наступного року. У них Харріс розповість про те, як стартап розпоряджався зібраною сумою, і про те, які рішення могли бути прийняті, щоб виправити ситуацію і не допустити скандального провалу проекту.

Нагадаємо, що стартап the Torquing Group завершив свою кампанію по збору коштів на створення мініатюрного дрона-фотографа Zano в січні цього року. Компанії вдалося зібрати більше трьох з половиною мільйонів доларів — достатню суму для проекту такого рівня. За задумом, дрони-фотографи Zano повинні були уміщатися на долоні і продаватися всього за 250$ — значно дешевше можливих конкурентів, а найголовніше — вони повинні були бути розумними — тобто як мінімум справлятися з фотозйомкою і орієнтуватися в просторі. Однак, кінцевий продукт, як повідомляється, чи міг літати. В результаті, the Torquing Group випустила всього 600 моделей дронов, а в листопаді цього року компанія оголосила себе банкрутом.

Для Kickstarter ця історія не пов’язана з будь-якими прямими фінансовими втратами, але компанія все ж ризикує втратити гроші слідом за своєю зіпсованою репутацією. Однак, Kickstarter не стала проводити формального фінансового розслідування, а замість цього найняла журналіста. Треба відзначити, що до цього власники краудфандингової майданчики реагували на подібні історії черговими заявами про те, Kickstarter не несе відповідальності за розміщені на сайті проекти, і що люди, що вклалися в той чи інший стартап, повинні брати до уваги всі можливі ризики.

Судячи з нещодавно опублікованою статистикою 9 з 10 проектів на Kicktarter виявляються успішними. При цьому частіше провалюються ті проекти, що ставлять собі за мету зібрати менше однієї тисячі доларів.

Правда, і значне фінансування теж не гарантує однозначного успіху. Історія Zano в цьому плані — не єдина. Приміром, інший амбітний проект — лазерний бритвений верстат Skarp, зібрав на свою реалізацію 4 мільйони доларів, був видалений з краудфандингової майданчика за те, що прототип пристрою просто не працював.

В результаті, вкладникам повернулися їхні гроші, а творці бритви будуть змушені знайти собі інше місце для збору коштів. Буває, що провалюються навіть самі звичайні проекти. Наприклад, настільна гра What’s that came to Atlantic City, яка успішно зібрала більше 120 тисяч доларів, але так і не вийшла на світло. Її творець, Ерік Шевальер (Erik Chevalier), пояснив провал проекту тим, що на шляху його реалізації примудрився зробити всі можливі помилки — як технічні, так і пов’язані з виданням гри. Підтримали проект вкладники тоді не одержали грошової компенсації, так як процес збору коштів був закінчений без яких-небудь порушень.

Facebook розсекретив креслення комп’ютера для штучного інтелекту

Днями компанія анонсувала, що розробила спеціальні сервери, що отримали назву Big Sur.

Вони призначені для роботи з особливими програмами, побудованими на принципах глибокої навчання — особливого виду машинного навчання, заснованого на використанні нейронних мереж. На сьогоднішній день такі програми, зокрема, займаються розпізнаванням зображень. Вони ж лежать в основі цифрового персонального асистента Facebook, лаконічно названого однією літерою — “М”. За заявою компанії, нові сервери в два рази перевершують попередні по швидкості обчислень.

Тим часом у Кремнієвій Долині розгорається справжня війна за експертів в області глибокого навчання. Найбільші it-компанії світу, а серед них Google, IBM, Baidu, Uber і Facebook, інвестують в цю технологію величезні суми, сподіваючись створити якусь подобу штучного інтелекту. Однак фахівців, здатних розробити необхідні для цього алгоритми — одиниці.

Для того, щоб залучити їх у свої ряди, компанії розкривають вихідний код деяких своїх проектів. Наприклад, Facebook вже розсекретив частину свого коду глибокого навчання, випустивши його у вигляді бібліотеки під назвою Torch, що перекладається на російську мову, як “факел”. Google теж віддав свої напрацювання у відкритий доступ, запустивши нещодавно проект Tensorflow. Цими проектами обидві компанії не тільки залучають фахівців до своїх платформ, але і намагаються захопити ще не сформувався ринок екосистем, так чи інакше спираються на штучний інтелект. Однак, до цього моменту схеми заліза, здатного працювати з такими алгоритмами, трималися в таємниці.

Тепер же Facebook дозволила будь-якому охочому відтворити таку машину самостійно. На думку аналітиків, це рішення дозволить компанії не тільки залучити на свою сторону фахівців, але також створити певний стандарт заліза для роботи з алгоритмами глибокого навчання. На думку голови відділу розробки штучного інтелекту Facebook Янна ЛеКана, якщо інші компанії, або навіть малі стартапи, будуть використовувати опубліковані розробки Facebook, то виробництво таких систем з часом стане значно дешевше. А значить, технологією Facebook зможе скористатися більше людей.

Оставить ответ